מובארק: "רופאיי קיבלו הוראה לחסל אותי"

פרטים חדשים על מצבו של נשיא מצרים המודח חוסני מובארק נחשפו אמש בתוכנית טלוויזיה במדינה. עורך דינו מסר כי מובארק נראה פרנואיד, נוטה לאבד את הכרתו ואף חושש כי רופאיו קיבלו הוראה לחסל אותו: "מובארק לא סומך יותר על אף אחד"

חושש לחייו. הנשיא המודח חוסני מובארק, אר (AP)

נשיא מצרים המודח חוסני מובארק אינו נותן אמון ברופאיו וחושש כי קיבלו הוראה להרוג אותו, כך סיפר עורך דינו בריאיון לתחנת טלוויזיה במדינה. ביום שני טופל מובארק פעמיים במכשיר החייאה, לאחר שלבו פסק לפעום.

"מובארק לא סומך יותר על אף אחד", סיפר עורך הדין פאריד אל-דיב לערוץ CBC. "הוא הופתע לראות שרופאים חדשים מטפלים וחושש לטיול מהם תרופות. הוא אינו מזהה את הפרצופים סביבו", הוסיף אל-דיב. "'עזור לי, פאריד', הוא אמר לי בקול חלוש מאוד. הוא אמר לי: אני מרגיש שהם קיבלו הוראה להרוג אותי". אל-דיב קורא לשלטונות מצרים להעביר את מובארק למתקן רפואי חלופי, מחוץ לתחומי בית הסוהר.

מאז שנגזר על מובארק מאסר עולם לפני כעשרה ימים, התקבלו דיווחים שונים על הרעה במצב בריאותו. גורמים בבית במתקן הרפואי בבית הסוהר מסרו כי עם כניסתו החל לסבול מלחץ דם גבוה ומקשיי נשימה. לדברי עורך דינו, ההחלטה להעביר את מובארק לבית הסוהר הפתיעה אותו, מכיוון שרופאיו טענו כי מצבו הרפואי אינו מאפשר זאת.

הנשיא המודח נעצר באפריל 2011 והחל לבלות את זמנו בסוויטה מפוארת בבית חולים בשארם א-שייח'. עם תחילת משפטו באוגוסט הועבר לבית חולים צבאי בפאתי קהיר, ושם נהגו בני משפחתו לבקר אותו בקביעות. גורמי ביטחון מסרו כי לאחר שנגזר דינו סירב מובארק במשך שעות ארוכות לעזוב את המסוק שהוביל אותו לבית הסוהר ואף פרץ בבכי.

עוד סיפר עורך הדין כי ביקר את מובארק בבית הסוהר ביום שבת האחרון ושהה במחיצתו במשך שעה וחצי. לדבריו, במהלך פגישתם איבד מובארק את הכרתו שלוש פעמים. לדבריו, הדוחות הרפואיים האחרונים מעידים על הצטברות מים בריאותיו של הנשיא. עוד אמר כי הוא שוקל פנייה לארגוני זכויות אדם בינלאומיים, מכיוון שהוא חושש כי מובארק עלול למות בכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת