דיווח: חיזבאללה יפרק את יחידת מבצעי החוץ

עיתון כוויתי טוען היום כי ארגון הטרור יפרק את יחידה 910 בעקבות הפרסום אודות מרגל שתפס, ושעל פי הפרסום עבד בו זמנית גם עם המוסד. הסוכן מילא תפקיד מרכזי ביחידה, כך על פי אתר חדשות לבנוני

ארגון חיזבאללה, ארכיון (רויטרס)

ארגון חיזבאללה יפרק את יחידת מבצעי החוץ שלו - כך דיווח היום (רביעי) העיתון הכוויתי "אלראי". פירוק היחידה מגיע בעקבות הדיווח על חשיפת בכיר ביחידה שריגל לכאורה עבור המוסד הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארגון הטרור דיווח כי לכד את הסוכן, ששמו פורסם רק בראשי תיבות - מ.ש, ושהיה אחראי על יחידה 910 בארגון. היחידה הייתה אחראית על מבצעים מחוץ ללבנון בלבד.

על פי הדיווח של אתר החדשות הלבנוני "א-נשרה" אתמול, הארגון לכד סוכן כפול שעבד בו זמנית גם עם המוסד. הסוכן שנתפס מילא תפקיד בכיר ביחידה, המתכננת מבצעים מיוחדים נגד ישראל. הוא נעצר לפני מספר שבועות - ובידיעה שפורסמה לא נאמר איך הוא נתפס.

סוכן פעל בשירותו - ובשירות המוסד? (רויטרס)

מ.ש. עבד כאיש עסקים שיצא פעמים רבות מלבנון - והמוסד, על פי הדיווח, גייס אותו בעת שהותו באחת ממדינות מערב אסיה. מהדיווח עולה כי הוא עבד עבור סוכנות הביון הישראלית במשך כמה שנים, במקביל לכך שמילא תפקיד ביחידה המובחרת של חיזבאללה.

לממונים עליו בארץ הוא דיווח על תכניות חיזבאללה לפגוע במטרות ישראליות ויהודיות ברחבי העולם - כנקמה על הריגת עימאד מורנייה, ששימש ראש הזרוע הצבאית של ארגון הטרור בפברואר 2008 - חיסול המיוחס למוסד הישראלי.

עוד מסר הסוכן שמות של אנשי חיזבאללה הפועלים בעולם - אחד מהם פעיל בפרו. בפעולות גוף המודיעין של המדינה הדרום אמריקנית נמצא בביתו חומר נפץ רב.