דוח פקחי האו"ם לסוריה: "חיילי אסד אונסים ילדים"

חילופי האש ועדויות הזוועה ממשיכות להגיע מרחבי סוריה. בעוד שהאזרחים עסוקים במלחמת הישרדות על חייהם, פקחי האו"ם ממשיכים בכתיבת דוחות. "החיילים של אסד אונסים ילדים וילדות", נכתב, "לעתים, בזמן הקרבות, הם מציבים אותם בחלונות הבתים כדי שאנשי האופוזיציה לא יוכלו לירות עליהם"

ילדים כמגן אנושי בסוריה. צילום ארכיון (AP)

דוח מיוחד של פקחי האו"ם המוצבים בסוריה מצייר תמונה קשה של מה שמתרחש במדינה המדממת,  קשה הרבה יותר ממה שדווח עד כה. "החיילים הסורים מענים ילדים, מוציאים אותם להורג ואפילו משתמשים בהם כמגן אנושי", לשון הדוח. "למעלה מ-1,200 ילדים נהרגו במהלך 15 החודשים של המהומות וההפגנות נגד משטרו של אסד".

בדוח מתוארות תקיפות מיניות שמבצעים חיילי צבא סוריה בנערים ונערות, ואפילו בילדים צעירים בגיל תשע. "ראיתי את הפשעים האלה במו עיניי", אמרה רדהיקה קומראסאמי, הנציגה המיוחד לענייני ילדים של האו"ם בסוריה, "במספר מקרים תיעדו פעילי האופוזיציה את גופותיהם החרוכות של ילדים שנורו ונשרפו בידי אנשי אסד", נכתב בדוח.

מעדויות הפקחים שמוצבים במדינה עולות עדויות על מתקפות רבות שמתבצעות בכל יום כנגד מטרות אזרחיות: שכונות ואזורי מגורים ברחבי סוריה. "עשרות ילדים בגילאי 8-13 נהרגים במתקפות לאחר שאנשי הצבא אילצו אותם לעמוד בחלונות בתים שכבשו, על מנת שאנשי האופוזיציה לא יירו בהם", כך נכתב בעדותו של אחד הפקחים.

בעקבות הפשעים והפגיעה החמורה בזכויות האדם, נוספה מפלגת הבעת' ל"רשימת הבושה" של האו"ם, בה חברות מפלגות ממדינות כמו תימן, סודן, חוף השנהב וצפון קוריאה. מדינות אלה נוטות לפגוע באזרחיהן ומתנהלות בצורה לא דמוקרטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת