האש מתחדשת בסוריה: הצבא מפציץ את חומס בטנקים ומסוקים

כוחותיו של בשאר אסד שבו לנסות ולדכא באלימות את מתנגדי המשטר בעיר הנצורה. השליח המיוחד קופי אנאן הזהיר כי באזורי הקרבות "לכודים אזרחים רבים" והביע דאגה מ"ההסלמה בלחימה" במדינה

מרחץ הדמים בסוריה נמשך - ובקהילה הבינלאומית ממשיכים להשמיע בעיקר גינויים: שליח האו"ם המיוחד קופי אנאן הודיע הערב כי הוא "מוטרד למדי מרמת האלימות הגבוהה בסוריה ומהלחימה המסלימה בה, הן מצד כוחות הממשלה והן מצד לוחמי האופוזיציה".

במקביל, התקבלו דיווחים מפקחי האו"ם הנמצאים באזור חומס, על אש כבדה שיורה הערב הצבא הסורי באזורים מיושבים שסביב העיר חומס, בין היתר בפצצות מרגמה וכן בירי מסוקים וטנקים.

"ישנם סימנים המעידים על כך שאזרחים רבים לכודים באותם האזורים", אמר אנאן - וקרא לכל הצדדים המעורבים בעימות "לנקוט כל צעד מה שדרוש כדי להבטיח את ביטחונם של האזרחים ולאפשר כניסה של משקיפים בינלאומיים לאזור".

אתמול: חיילי בסיס שלם ערקו למורדים

אתמול הסתמן כרסום נוסף באחיזת משטר אסד בסוריה, כשכוחות המורדים דיווחו על כך שכל החיילים המשרתים בבסיס חיל האוויר המקומי ליד חומס ערקו לשורותיהם.

על פי הודעתם, סירבו החיילים לירות בנשק כבד על העיירה השכנה, ובתיאום עם צבא המורדים בסוריה ערקו. בתגובה הופצץ הבסיס על ידי כוחות הנאמנים לאסד, וקרב התפתח באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת