דיווח במצרים: "מובארק בתרדמת מלאה"

בעקבות השמועות הרבות על הידרדרות משמעותית בבריאותו של הנשיא המודח חוסני מובארק, גורם במשרד הפנים המצרי אישר כי מצבו "קריטי אך יציב". גורם אחר מסר לרשת CNN כי הנשיא שנידון למאסר עולם שקע ב"תרדמת מלאה". הטלוויזיה המצרית מכחישה את הדיווח, אך בצעד חריג הוזעקו רעייתו סוזאן ושני בניו לשהות לצד מיטתו בכלא

בין חיים למוות: הידרדרות במצבו של חוסני מובארק הובילה אותו למצב של "תרדמת מלאה" -  כך עידכן היום גורם במשרד הפנים בקהיר בדיווח שפורסם ברשת CNN. רשת הטלוויזיה המצרית הרשמית מכחישה בשלב זה את הדיווח. העדכון על מצב בריאותו של הנשיא המודח פורסם בעקבות חרושת השמועות בימים האחרונים על מצבו המידרדר במהירות.

במקביל, דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית כי לבו של הנשיא המודח הפסיק לפעום וכי פעמיים עבר טיפול בשוק חשמלי. עורך דינו של מובארק אישר בשעות הערב כי מצבו מוגדר "קריטי מאוד".

מובארק בן ה-84 נידון למאסר עולם, לאחר שהורשע במתן ההוראה על דיכוי המהומות במצרים, במהלכן נהרגו כ-850 מפגינים. לאחר שנגזר על הנשיא המודח עונש המאסר הוא נלקח לכלא טורה, שם חלה הרעה במצבו הבריאותי והוא חווה התמוטטות רגשית. בהמשך הוא אף הועבר לאגף הרפואי בכלא.

מוקדם יותר היום דיווח גורם במשרד הפנים המצרי כי מובארק סובל מדיכאון קשה, לחץ דם גבוה וקוצר נשימה. רשויות הכלא התירו בשבוע שעבר להעביר את בנו גמאל שמוחזק גם הוא בכלא, לתא קרוב יותר למקום בו מוחזק אביו. בנוסף ביקש מובארק שבנו השני עלא ישהה קרוב אליו. "הא רוצה את שני בניו לצידו", הסביר גורם ביטחוני מצרי.

"שר הפנים יהיה אחראי למותו בכלא"

בצעד חריג במיוחד קיבלו רעייתו של מובארק, סוזאן, ושתי כלותיו, אישור מיוחד לבקר אותו בכלא, אירוע שלווה בשמועות כי הנשיא לשעבר כבר הלך לעולמו בין כותלי הכלא.

לאחר שהועבר לכלא ביקשה משפחתו של מובארק להחזיר אותו לבית חולים בקהיר, צעד שעלול להוביל לכעס רב מצד רבים מאזרחי המדינה בתקופה כה רגישה מבחינה פוליטית וביטחונית, זאת למרות מצבו הרפואי של הנשיא המודח.

"להעביר אותו עכשיו זה מאוד רגיש, בשל איום מצד המפגינים שפוקדים את תחריר והבחירות המתקרבות", הסביר גורם ביטחוני במדינה. עורך דינו של מובארק תקף בחזרה: "שר הפנים והתובע הראשי יהיו האחראים לכך שמובארק ימות בכלא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת