צפו: העריקה הגדולה מחיל האוויר הסורי

המורדים בסוריה מתגאים הערב בהשתלטות ראשונה מסוגה על בסיס חיל אוויר - ואף העלו סרטון לרשת המתעד את העריקה הגדולה מהבסיס לטובת המורדים. עם זאת, אין לידיעה הזו אימות ממקור נוסף. לצד המאבק הצבאי, קוראת האופוזיציה גם למרי אזרחי-כלכלי כדי למוטט את המשטר, אבל בינתיים שום דבר לא עוצר את אסד ואת הטבח באזרחים

המורדים בסוריה העלו הערב תמונות לרשת המתעדות לכאורה את עריקתם של חיילי בסיס ההגנה האווירית ליד העיר חומס. על פי הודעתם, החיילים סירבו לירות בנשק כבד על העיירה השכנה, ובתיאום עם צבא המורדים בסוריה ערקו. בתגובה הופצץ הבסיס על ידי כוחות הנאמנים לאסד, וקרב התפתח באזור.

למרות שאין לידיעה זו אימות משום מקור אחר, הרי שמבחינת המורדים מדובר בעריקה המשמעותית ביותר עד כה, בהיקפה ובאיכותה, ואלו קוראים ליחידות נוספות להצטרף לשורותיהם. אך בינתיים, מגמת ההסלמה בסוריה נמשכת.

קריאה לשביתה כללית

באופוזיציה הסורית מעריכים כי אסד פתח בסוף השבוע שעבר קרב הכרעה ארצי - מהלומות ארטילריה על מרכזי אוכלוסיה, כדי לקבור את ההתקוממות בעודה טופחת. וכך, אחרי סוף שבוע רווי דם בו מצאו את מותם לפחות 100 אזרחים סורים, שבוע חדש נפתח בטבח חדש - הפעם בצפון המדינה.

כלפי חוץ, אסד, שממשיך ליהנות מווטו רוסי-סיני במועצת הביטחון נגד התערבות בינלאומית במדינתו, משדר היום שליטה. למשלחת של איגוד בעלי המלאכה בסוריה, הוא אומר שבשביל הכלכלה הסורית צריך לעשות יותר. אבל האופוזיציה מבית ומחוץ קוראת לאזרחים שטרם הניפו את נס המרד לתרום את חלקם עכשיו למרי אזרחי ולקיים שביתה כללית שתביא לקריסת הכלכלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת