פקחי האו"ם: מתקשים באיסוף הראיות נגד אסד

20 בני אדם, מחציתם נשים, נרצחו הלילה ע"י כוחות הביטחון של אסד - תחת עיניהם של פקחי האו"ם. אך הפקחים, שסיירו אתמול בעיירה בה בוצע השבוע טבח מזוויע נוסף, הודיעו: קשה לקבוע מי ביצע אותו. ארה"ב ורוסיה: הבנות בעניין החרפת הסנקציות על סוריה

עדויות מהטבח באל-קובייר (חדשות 2)

מכונת ההרג של אסד לא עוצרת - גם אל מול עיניהם של המשקיפים הבינלאומיים: כלי תקשורת ערביים מדווחים כי 20 בני אדם נהרגו, מחציתם נשים, בפעילות כוחות הביטחון הסוריים הלילה ב"בירת המחאה", העיר דרעא בצפון סוריה.

מסיירים באזור הזוועה באל-קובייר, המקום בו אירע הטבח השבוע:

במקביל, נמשכת פעילות משקיפי האו"ם במדינה, אך ניכר כי חרף המראות הקשים בכלי התקשורת הזרים, מלאכת איסוף הראיות נגד משטר אסד אינה פשוטה. הלילה פרסמה משלחת הפקחים הודעה בתום ביקורה בכפר "אל-קובייר" בו אירע הטבח המזוויע ביום רביעי, ובה נטען כי אין די ראיות כדי לקבוע מי אחראי להרג ההמוני במקום.

פרשנות: סוריה פשוט מתפוצצת לתוך עצמה

במקביל, נמשכים המאמצים הדיפלומטיים לפתרון המשבר בסוריה. אמש דנה מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון עם שליח האו"ם לסוריה קופי אנאן והעלתה בפניו דרישה להגביר הלחץ מצד המערב על הנשיא אסד. בארצות הברית דווח כי הושגו מספר הבנות עם רוסיה באשר להחרפת הסנקציות נגד המשטר הסורי. אתמול נהרגו ברחבי סוריה 52 בני אדם - מרביתם בעיר אידליב.

פקחי האו"ם ביקרו בסוף השבוע באזור הטבח המזוויע באל-קובייר, ואליהם התלווה גם כתב ה-BBC פול דנהר. "הכל כאן שרוף, היה כאן פשע נוראי", דיווח הכתב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת