תיעוד: כך פועל צלף מצבא המורדים בסוריה

על רקע הדיווחים על טבח נוסף שביצע צבא סוריה בחמה, כוחות המורדים ממשיכים במאבק מול אנשיו של אסד, ודוחים את תוכנית השלום של קופי ענאן. "אנחנו פועלים כדי להגן על חיי האזרחים", מספרים באחת מחוליות צבא סוריה החופשית, שפועלת בחומס. עריקים מצבא אסד ואזרחים מתעקשים: "נלחם עד הסוף". צפו בתיעוד המיוחד

בין חורבות העיר חומס, ברחובות שהיו פעם אזור קניות, עמוס בחנויות ובתי קפה, פועל היום צבא סוריה החופשית נגד כוחותיו של אסד. צוות של רשת CNN האמריקנית התלווה לכוחות בשטח, ותיעד את הפעילות שלהם, בחסות החשיכה.

מי שהיו עד לפני כמה חודשים חיילים מן המניין בצבא סוריה, או אזרחים מן השורה, פועלים היום בחוליות צבא המורדים, ששואף להפיל את שלטונו של אסד. "אנחנו פועלים כדי להגן על חיי האזרחים", מספרים באחת מחוליות צבא סוריה החופשית, שפועלת בחומס. עריקים מצבא אסד ואזרחים שהחליטו לקחת חלק במאבק המתדרדר לכדי מלחמת אזרחים, מתעקשים שם "נלחם עד הסוף".

השכונה שהייתה פעם הומה ושוקקת חיים נראית היום נטושה, אבל הלוחמים החדשים מספרים שהאזרחים מסתתרים מכוחות הצבא, והם שם כדי להגן עליהם. יחסי הכוחות אמנם נוטים בבירור לטובת צבאו של אסד, אבל אנשי סוריה החופשית מתעקשים "לא נכנע". למתווה הפיוס שגיבש שליח האו"ם והליגה הערבית לאזור, קופי ענאן, הם מתייחסים בביטול, בין הפזגה לצרור יריות, במה שהפכה כבר למלחמת אזרחים כוללת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת