הטבח בחמה: "הוצאו להורג בסכין"

הקהילה הבינלאומית טרם התאוששה מזוועות הטבח בחולה - ורצח המוני נוסף מזעזע את סוריה: לפחות 140 בני אדם, מחציתם נשים וילדים, נטבחו על ידי כוחות אסד בפרברי העיר חמה. "הבריונים הציתו את הבתים אחרי הרצח", אמרו עדי ראייה. אתמול נהרגו כ-50 בני אדם נוספים במדינה

האופוזיציה הסורית מדווחת הלילה על טבח נוסף שביצעו כוחותיו של הנשיא אסד:על פי דיווחים ראשוניים, בשני כפרים סמוכים לעיר חמה טבחו כוחות הממשל הסורי על לפחות 140 בני אדם, בהם גם נשים וילדים. "מדובר טבח מזעזע לא פחות מזה שאירע בעיירה חולה לפני כשבועיים", סיפרו עדי ראייה במקום לכלי תקשורת ערביים.

גורמים רשמיים בממשל אסד בחמה, הכחישו קשר לטבח. "חוליית טרור חמושה היא שביצעה את הפשע המזעזע", מסרו בהודעה רשמית שפורסמה הבוקר בכלךי התקשורת הערביים.

מהעדויות עולה שרוב ההרוגים נרצחו בסכין, והיתר נורו למוות. "מרבית ההרוגים הם נשים וילדים. הכוחות של אסד פשוט הוציאו אותם להורג בירי ובנשק קר", דיווחו גורמי האופוזיציה. מדיווחים נוספים עולה כי אחרי הרצח ההמוני, הציתו אנשיו של אסד מבנים ובתים בעיירה.

סרטונים שעלו לרשת בשעות הלילה מציגים תמונות קשות לצפייה של גופות חרוכות וילדים רבים שמצאו את מותם בטבח. בין ההרוגים גם גופת תינוק.

"הצבא השתמש גם במסוקי קרב"

גם העיר לאטקיה הצטרפה היום למעגל האלימות במדינה. על פי דיווחי האופוזיציה, 14 בני אדם נהרגו במהלך היום, מירי טנקים בעיר ובחילופי אש קשים בין צבא סוריה לחמושים בעיר. "הצבא השתמש גם במסוקי קרב", דיווחו עדי ראייה במקום. במהלך הלילה דיווחו גם תושבים בדמשק על קרבות ירי בין המורדים לצבא, כשכלי טיס של כוחות השלטון חגים מעל פרברי הבירה.

השלטון בדמשק הכחיש כל קשר למעורבות בטבח. "מי שעשה את המעשה הזה עשה פשע מפלצתי", נכתב בהודעה מטעם הפרלמנט הסורי. בראשית השבוע נאם נשיא סוריה בשאר אסד בפרלמנט והתייחס להמשך מעשי האלימות במדינה. "אפילו חיות טרף אינן מסוגלות לטבח כזה", אמר אסד.

מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון אמרה בתגובה לטבח, כי "בכל הסדר עתידי בסוריה, יהיה על אסד לוותר על כל סמכויותיו". גורם בכיר במחלקת המדינה האמריקנית אמר כי המתווה הנכון לסוריה הוא הקמת ממשלה זמנית שתכהן עד לעריכת בחירות חופשיות במדינה. לצד ארצות הברית, עוד 14 מדינות ערביות ומערביות סיכמו כי יש להחריף את הסנקציות הכלכליות על משטר אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת