מצרים: מובארק חובר למכונת הנשמה

אחרי השמועות על הידרדרות במצבו, גורמים רשמיים במצרים מאשרים כי מצבו הבריאותי של הנשיא המודח הידרדר מאז נגזר דינו. צוות של 7 רופאים הגיע לתאו בכלא, וחיבר אותו למכונת הנשמה. כעת נשקלת העברתו לבי"ח צבאי

מאז נגזר דינו של נשיא מצרים המודח למאסר עולם, יצאו המפגינים המצרים שוב לרחוב ודרשו עונש מוות. אולם נראה שהנשיא המודח עלול לסיים את דרכו בקרוב בדרך הטבע, כיוון שמאז קיבל את הבשורה המרה, חלה הידרדרות חמורה במצבו, שמקבלת הערב אישור רשמי.

גורמים רשמיים במצרים הודיעו רשמית על הידרדרות חמורה במצבו של הנשיא המודח חוסני מובארק. צוות של שבעה רופאים הוחש לְתאו של מובארק בכלא טורא, וחיבר אותו להנשמה מלאכותית. עם בחינב מחודשת של מצבו הרפואי, נבחנת האפשרות להעבירו לבית חולים צבאי.

אתמול דיווח גורם ביטחוני בקהיר לסוכנות הידיעות AP כי מובארק, בן 84, שסובל בשנים האחרונות מסרטן הלבלב, התמוטט כמה פעמים בימים שחלפו מאז מתן גזר דינו. בתחילת השבוע התברר כי נגד מובארק צפוי להיפתח משפט חוזר, אחרי שהן התביעה והן צוות ההגנה הודיעו על הכוונה להגיש ערעור על העונש שנקבע לו. מיום מתן גזר הדין, אחרי שהוכרע כי לא יוצא להורג, גדשו המונים את כיכר תחריר שבלב קהיר וקראו לגזור על הנשיא המודח עונש מוות כשבידיהם גרדומים מאולתרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת