משפט מובארק ייערך בשנית: התביעה תדרוש עונש מוות

רשויות התביעה בקהיר יערערו על ההחלטה לגזור מאסר עולם על נשיא מצרים המודח. בינתיים, ממשיכים האחים המוסלמים ותומכיהם להלהיט את השטח בסוגיה - ובכיכר תחריר הפגינו המונים עם גרדומים בידיהם

נשיא מצרים המודח חוסני מובארק החל לרצות היום את עונש מאסר העולם שנגזר עליו שלשום, בגזר הדין ההיסטורי שעורר לא מעט זעם בקרב אזרחים שקיוו שיוטל עליו עונש מוות.

אלא שכפי שנראה כעת, התרחיש שהאחרונים יקבלו את מבוקשם אינו בדיוני: נגד מובארק צפוי להיפתח משפט חוזר - אחרי שהן התביעה והן צוות ההגנה הודיעו על הכוונה להגיש ערעור.

פחות משבועיים לפני הסיבוב השני במערכת הבחירות במצרים הפכה סוגיית העונש שנגזר על מובארק למרכזית ביותר בשיח הנוגע להתמודדות. מפגינים רבים גדשו עד השעות הקטנות של הלילה את כיכר תחריר שבשלב קהיר - כשחלקם נשאו בידיהם גרדומים מאולתרים.

הדרישה להוציא להורג את מובארק - במרכז קמפיין האחים המוסלמים

האחים המוסלמים הפכו את הדרישה להוציא להורג את מובארק, בניו ובכירי שלטונו בלב קמפיין הבחירות שלהם. בהפגנה ההמונית בכיכר צעקו רבים מהם סיסמאות בגנות הנשיא המודח וכינו אותו "רוצח".

בסוף השבוע, אחרי מתן גזר דינו, לקה מובארק בלבו. הוא הובהל לטיפול רפואי בכלא שאליו נשלח ומצבו הוגדר יציב. דיווחים שונים העידו על כך שעם הוצאתו מהמסוק שהביא אותו למקום מבית המשפט הוא פרץ בבכי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת