אסד: "ישראל תנצל את המצב לטובתה"

שבוע לאחר טבח הילדים בחולה, נשא הבוקר נשיא סוריה בשאר אסד דברים מעל בימת הפרלמנט הסורי. בנאומו תקף אסד בחריפות את ניסיונות המערב להתערב בנעשה במדינה: "אנחנו במלחמת קיום על סוריה. אנחנו מתמודדים נגד כיבוש חיצוני". צפו בדבריו

נשיא סוריה בשאר אסד נאם הבוקר במפתיע מול הפרלמנט הסורי, זאת לראשונה מאז טבח הילדים בחולה בו נהרגו יותר מ-100 בני אדם . בדבריו, הוא תקף את הניסיונות המערב להתערב בנעשה במדינה וטוען: "אנו צריכים לבדוק מדוע נשפך דם בסוריה".

בנאומו אמר אסד: "אנחנו מתחילת המהומות אמרנו שהממשל הסורי צריך לעבור רפורמות, עוד לפני האירועים. האירועים האלימים האחרונים מפריעים לחברה, לכלכלה ולסוריה כולה להתקדם ולהפוך למדינה בריאה יותר שמממשת את הרפורמות".

"מי שמפריעים הם אנשים מבחוץ שלא נותנים לסוריה להשתנות. פעם כל מדינות העולם כבשו אותנו וזה מה שקורה גם היום, מדינות העולם מנסות ע"י האינטרסים שלהם להשפיע עלינו - אנחנו כאן כדי להתנגד לכך", מדגיש אסד.

אסד: "צפויים לנו ימים קשים"

לדברי הנשיא הסורי, "גורמי טרור המופעלים מחוץ לסוריה, פועלים בכל רחבי המדינה בלי להביא את הדיון לרמה הציבורית, אלא בהפחדה וטרור. המדינה הסורית מתפוררת בגלל מעשי הטרור. אנחנו במלחמת קיום על סוריה. אנחנו מתמודדים נגד כיבוש חיצוני, נגד מלחמה שבאה עלינו מבחוץ - זאת מלחמת הקיום שלנו".

בנוסף הודה אסד: "צפויים לנו ימים קשים, אך מוטלת עלינו החובה לעצור את שפיכות הדמים. אנחנו לא בחרנו להילחם את המלחמה הזאת על קיומה של סוריה - כפו אותה עלינו מבחוץ". בנוסף התייחס לטבח הנוראי בחולה ואמר: "אפילו חיות טרף לא היו עושות טבח כזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת