אלפים בתחריר - "מוות למובארק"

בעקבות גזר הדין של נשיא מצרים המודח חוסני מובארק, הגיעו הערב אלפים לכיכר תחריר בקהיר וזועקים לשנות את העונש. "פסק הדין שגוי!", "העם דורש להוציא את מובארק להורג!", הם זועמים. בארגון "האחים המוסלמים" עודדו את המפגינים: נעשה הכל כדי לערוך לו משפט חוזר

המפגינים שוב בתחריר: אלפי בני אדם מגיעים משעות הצהריים לכיכר שסימלה יותר מכל את מהומות ה"אביב הערבי", זאת כדי להפגין במחאה נגד העונש ה"מקל" לדבריהם, שניתן לנשיא המודח מובארק. ההפגנות פרצו ברחבי המדינה מיד עם סיום המשפט וכללו תהלוכות ומחאות גם באזור סואץ ואלכסנדריה. עד כה לא נרשמו אירועים חריגים. המפגינים צעקו בכיכר: "פסק הדין שגוי!", "העם דורש להוציא את מובארק להורג!", וכן חסמו את הכניסות לכיכר. בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את ההפגנה.

המוחים זועמים גם כי בניו של מובארק נמצאו לא אשמים ומאמינים שעונש קשה יותר היה צריך להיות מוטל על הנתבעים. קבוצות רבות הודיעו על כוונתם להצטרף למחאה. "כולם רוצים מהפכה של ממש, הם מרגישים כאילו זה ממש לא קרה", אמר צעיר שהגיע להפגנה. מאות שוטרים נפרשו במוקד ההפגנה כדי למנוע אלימות. כוחות הביטחון עצרו מספר מפגינים.

ארגון "האחים המוסלמים" עודדו את המפגינים שבאו לכיכר תחריר בדרישה להוציא להורג את מובארק. מנהל הקמפיין של מוחמד מורסי המועמד לנשיאות אמר כי תנועתו "תעשה הכל כדי לערוך משפט חוזר למי שבגד בעם המצרי".

לאחר שנידון למאסר עולם: מובארק לקה בלבו בדרכו לכלא

כלי התתשורת במצרים מדווחים כי נשיא מצרים המודח חוסני מובארק, שנידון למאסר עולם לאחר שהורשע שהורה להרוג מפגינים, לקה בלבו בזמן שנלקח מבית המשפט לכלא. מובארק פונה במהירות לקבלת טיפול רפואי באגף טיפול נמרץ בכלא "טורה" ומצבו מוגדר יציב. על פי הדיווחים הנשיא לשעבר סירב לצאת מהמסוק ופרץ בבכי.

על פי גורמים ביטחוניים במצרים, מצבו הבריאותי של מובארק הידרדר בזמן שפונה במסוק לבית הכלא בו הוא צפוי לרצות את מאסרו. מובארק הוחזק עד עכשיו בבית חולים בינלאומי בתנאים משופרים, אך ברגע שניתן גזר דינו הוא נלקח לאגף הרפואי בבית הכלא, מה שככל הנראה גרם לו להתקף לב. מנהל שירות בתי הסוהר במצרים הגנרל מוחמד עליווה אישר כי אכן לקה בלבו.

בנוסף מדווחים כלי התקשורת כי הנשיא המודח סירב לצאת מהמסוק לאחר שנחת באזור הכלא, וכי פרץ בבכי. המלווים של מובארק שהיו עימו שכנעו אותו לבסוף לרדת מהמסוק, ופינו אותו באלונקה לחדר טיפול נמרץ בבית הכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ניצל מעונש מוות: חוסני מובארק נידון למאסר עולם

במה בדיוק מאשימים את מובארק, בניו וצמרת שלטונו? 

מובארק בביהמ"ש - "אני כופר בכל האישומים"

התובע במצרים: מבקש עונש מוות למובארק