לאחר שנידון למאסר עולם: מובארק לקה בלבו בדרכו לכלא

נשיא מצרים המודח חוסני מובארק שנידון למאסר עולם, פונה לאגף טיפול נמרץ בבית הכלא, לאחר שחווה "משבר רפואי" בזמן העברתו מבית המשפט. מנהל שירות בתי הסוהר במצרים אישר כי מובארק לקב בלבו. על פי גורמים ביטחוניים הוא פרץ בבכי כשהגיע לשערי הכלא

כלי התקשורת במצרים מדווחים כי נשיא מצרים המודח חוסני מובארק, שנידון למאסר עולם לאחר שהורשע שהורה להרוג מפגינים, לקה בלבו בזמן שנלקח מבית המשפט לכלא. מובארק פונה במהירות לקבלת טיפול רפואי באגף טיפול נמרץ בכלא "טורה" ומצבו מוגדר יציב. על פי הדיווחים הנשיא לשעבר סירב לצאת מהמסוק ופרץ בבכי.

על פי גורמים ביטחוניים במצרים, מצבו הבריאותי של מובארק הידרדר בזמן שפונה במסוק לבית הכלא בו הוא צפוי לרצות את מאסרו. מובארק הוחזק עד עכשיו בבית חולים בינלאומי בתנאים משופרים, אך ברגע שניתן גזר דינו הוא נלקח לאגף הרפואי בבית הכלא, מה שככל הנראה גרם לו להתקף לב. מנהל שירות בתי הסוהר במצרים הגנרל מוחמד עליווה אישר כי אכן לקה בלבו.

בנוסף מדווחים כלי התקשורת כי הנשיא המודח סירב לצאת מהמסוק לאחר שנחת באזור הכלא, וכי פרץ בבכי. המלווים של מובארק שהיו עימו שכנעו אותו לבסוף לרדת מהמסוק, ופינו אותו באלונקה לחדר טיפול נמרץ בבית הכלא.

מיליונים עקבו אחרי המשפט

לא רק מובארק נידון לעונש מאסר ממושך. עונש דומה הוטל גם על שר הפנים בממשלו, חביב אל-עאדלי שהואשם במתן פקודה ישירה לפתוח באש על המפגינים במהלך ימי המחאה נגד המשטר. עשרות מיליוני מצרים ועוד מאות מיליונים ברחבי העולם עוקבים מאז שעות הבוקר המוקדמות אחרי העדכונים בנעשה בבית המשפט.

החלטת בית המשפט עוררה מהומה רבתי באולם בית המשפט ומחוצה לו. המונים התקוטטו ודרשו בשינוי חוקי העונשין במצרים, בעקבות ההחלטה הסלחנית כלפי הנאשמים. רבים זעקו באולם "מוות למובארק", ו"רוצים משפט שימחוק את המשטר הקודם".

מובארק, בן 84, הודח לפני כשנה במהלך אירועי "האביב הערבי". הראיס עמד לדין בגין מעילה בכספי ציבור, שחיתות, והוראה להרוג מאות מפגינים במהלך העימותים בכיכר תחריר וברחבי מצרים כולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ניצל מעונש מוות: חוסני מובארק נידון למאסר עולם

במה בדיוק מאשימים את מובארק, בניו וצמרת שלטונו? 

מובארק בביהמ"ש - "אני כופר בכל האישומים"

התובע במצרים: מבקש עונש מוות למובארק