דיווח: חיזבאללה חשף סוכן מוסד

אתר החדשות הלבנוני "א-נשרה" מדווח כי ארגון הטרור הלבנוני טוען שלכד איש משורות הארגון שעבד עם המוסד במשך מספר שנים. בדיווח נטען כי הוא התריע מפני יעדים ברחבי העולם בהם תכנן חיזבאללה לבצע פיגועים - כנקמה על חיסול מורנייה ב-2008

סוכן פעל בשירותו - ובשירות המוסד? (רויטרס)

חיזבאללה לכד סוכן כפול שעבד בו זמנית גם עם המוסד: כך לפחות מדווח הבוקר (שלישי) אתר החדשות הלבנוני "א-נשרה". על פי הדיווח, הסוכן שנתפס מילא תפקיד ביחידת מבצעי החוץ של ארגון הטרור הלבנוני המתכננת מבצעים מיוחדים נגד ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסוכן, ששמו פורסם רק בראשי תיבות - מ.ש, הוא אחד מהבכירים ביחידה 910 שפועלת מחוץ ללבנון. הוא נעצר לפני מספר שבועות - ובידיעה שפורסמה לא נאמר איך הוא נתפס.

מ.ש. עבד כאיש עסקים שיצא פעמים רבות מלבנון - והמוסד, על פי הדיווח, גייס אותו בעת שהותו באחת ממדינות מערב אסיה. מהדיווח עולה כי הוא עבד עבור סוכנות הביון הישראלית במשך כמה שנים, במקביל לכך שמילא תפקיד ביחידה המובחרת של חיזבאללה.

לממונים עליו בארץ הוא דיווח על תכניות חיזבאללה לפגוע במטרות ישראליות ויהודיות ברחבי העולם - זאת כנקמה על הריגת עימאד מורנייה, ששימש ראש הזרוע הצבאית של ארגון הטרור בפברואר 2008 - חיסול המיוחס למוסד הישראלי.

עוד מסר הסוכן שמות של אנשי חיזבאללה הפועלים בעולם - אחד מהם פעיל בפרו. בפעולות גוף המודיעין של המדינה הדרום אמריקנית נמצא בביתו חומר נפץ רב.