אירן: "התערבות בסוריה תבעיר את ישראל"

דובר הפרלמנט האירני מזהיר מפני התערבות של ארה"ב בנעשה בסוריה, וטוען כי הדבר יוביל ל"משבר חדש". בתוך כך, האיומים מצד מדינות המערב לא מרתיעות את אסד. במהלך היום נהרגו לטענת כוחות האופוזציה 25 בני אדם בעימותים עם צבאו של אסד. כלי תקשורת מדווחים על חידוש הירי בעיירות חולה וחלדיה שבמחוז חומס

איום נוסף על ישראל? עלי לריג'אני. ארכיון (חדשות 2)

נמשכת שפיכות הדמים בסוריה: כוחותיו של הנשיא בשאר אסד הפגיזו גם היום את העיירות חולה וחלדיה שבמחוז חומס, זאת על פי דיווחים במדינה. בתוך כך מאיים גורם בכיר באירן כי ישראל תיפגע - אם המערב יחליט להתערב בנעשה בסוריה.

במהלך היום נמשכה שפיכות הדמים בסוריה. כוחות האופוזיציה במדינה עדכנו כי לפי הספירה שערכו, 25 אזרחים נהרגו נהרגו בעימותים בין הצבא לאזרחים בכל רחבי סוריה.

"האפר יעטוף את המשטר הציוני"

על רקע הירי שאינו פוסק, אומר דובר הפרלמנט האירני עלי לריג'אני, כי כל משבר שייגרם על ידי התערבות צבאית בסוריה, יציף ללא ספק את המשטר הציוני.

לריג'אני התייחס לקריאות של בכירים אמריקנים שקראו לפתיחת מבצע צבאי בסוריה, והדגיש: "לפקידי הצבא האמריקנים יש ככל הנראה תפיסה לקויה בנוגע לעצמם ולסוגיות אזוריות, מכיוון שסוריה לא דומה בשום צורה ללוב, וההשלכות של יצירת בנגזי נוספת בסוריה יתפשטו לפלסטין. האפר שיעלה מהלהבות ללא ספק יעטוף את המשטר הציוני".

"נראה שהמערב מעוניין במשבר חדש"

"נראה שארה"ב והמערב מעוניינים לסלול את הדרך למשבר חדש", טען לריג'אני והוסיף: "על הגורמים בארה"ב להיות מודעים לטיב המשחק המסוכן שלהם. האין זה הכרחי שינקטו באמצעים בתגובה לכיבוש הצבאי של בחריין? השאלה היא מדוע הם מונעים את התקדמותה של הרפורמה בסוריה".

עוד ציין הבכיר האירני: "ריאקציונרים מסוימים באזור מתגאים בעובדה שהשתמשו בכסף ובנשק על מנת להסית למלחת אזרחים בסוריה. אנו תומכים ברפורמות דמוקרטיות בסוריה, שיסייעו לקיים את זכויות האנשים".

"אנו מגנים פעולות טרור והתערבות אופורטוניסטית בסוריה ע"י מדינות מסוימות, וכן את המסרים הניציים והלא נבונים של ארה"ב, ומזהירים כי זה עשוי להיראות קל לפצוח בהרפתקנות הזאת, אך ללא ספק יהיה מסובך לסיים אותו", הסביר לריג'אני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת