4 ימים לגזר הדין: מובארק נחשף בבית החולים

במוצאי שבת יוכרע דינו של חוסני מובראק, נשיא מצרים המודח, שעלול לשלם בחייו על המהפכה. אתר חדשות מצרי מפרסם היום תמונות ראשונות של מובארק בבית החולים שבו הוא כלוא ומאושפז בקהיר, בהן הוא נראה הולך על רגליו. בניגוד לתנאים להם היה זוכה במעצר, מובארק נהנה מג'קוזי, סאונה וביקורים של מנהיגי העולם הערבי

בבית החולים הייאוש יותר נוח: תמונות ראשונות של נשיא מצרים המודח חוסני מובארק בבית החולים שבו הוא מאושפ התפרסמו היום בתקשורת המצרית. בתיעוד נראה מובארק בחברת בניו כשהוא הולך על רגליו, בתנאים משופרים ביותר ביחס לאלו שלהם היה זוכה לו שהה בכלא.

מובארק ממתין להכרעת הדין הגורלית במשפטו, שתינתן ביום שבת ועלולה לכלול גם עונש מוות. בינתיים, כך מתברר, הוא זוכה להעביר את הזמן בבית החולים היוקרתי שמאפשר לו ליהנות מג'קוזי, סאונה ובריכה. בין היתר מבקרים אותו בבית החולים מנהיגים ערבים מכל רחבי העולם, ובהם אמיר כווית, הסולטן של עומאן וגם יורש העצר הסעודי.

בנוסף, על פי הדיווחים בתקשורת הערבית, מתברר שמובארק מקפיד להתעדכן בנעשה במצרים באמצעות כלי התקשורת ומפיו של הגנרל עומאר סולימאן, שמגיע לשם בקביעות כדי לעדכן אותו במתרחש.

אך לצד הפינוקים, היו גם רגעים קשים. אחד הרגעים הדרמטיים היו לאחר מותו של מנהיג לוב מועמר קדאפי, כשהתמונות מהוצאתו להורג החלו לזרום לכלי התקשורת. על פי הדיווחים, מובארק לקה בהתקף חרדה ונדרש זמן רב עד שהתאושש וחזר לעצמו.

מובארק נאשם שהורה על הרג מפגינים במסגרת המחאה נגד משטרו שהובילה בסופו של דבר להדחתו. כמו כן, הוא נאשם שהיה מעורב במספר פרשות שחיתות במהלך כהונתו. אם יימצא אשם - הוא עלול לשלם על כך בחייוץ

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת