גינוי חריף לסוריה במועצת הביטחון; 30 הרוגים בטבח נוסף

בזמן שבעיר חולה נקברו יותר מ-100 הקורבנות ברצח ההמוני שהתרחש שם בסוף השבוע, ספג משטרו של בשאר אסד מהלומה מדינית חריגה באו"ם עם גינוי פה אחד. בינתיים נמשכת שפיכות הדמים בסוריה באין מפריע: גורמי האופוזיציה דיווחו על עשרות הרוגים בטבח נוסף, הפעם בעיר חמה

תמונות הזוועה של גופות קורבנות הטבח שהתרחש בסוף השבוע בעיר חולה שבסוריה לא הותירו את הקהילה הבינלאומית אדישה, ובצעד חריג - ספג משטרו של בשאר אסד גינוי חריף פה אחד של מועצת הביטחון. ואולם, בדמשק ממשיכים בינתיים לשדר "עסקים כרגיל": לפי דיווחי האופוזיציה נהרגו הלילה כ-30 אזרחים, רובם נשים וילדים, בטבח נוסף שהתרחש בעיר חמה.

בעיר חולה החלו הבוקר להתמודד עם התוצאות הקשות של הטבח שאירע שם, שגבה את חייהם של לפחות 108 בני אדם, בהם ילדים רבים. תמונות מהמקום תיעדו את הקברים הטריים שנחפרו שם, שבהם נטמנו הקורבנות הרבים.

את ההחלטה שהתקבלה במועצת הביטחון הסביר במילים חריפות השגריר הבריטי לאו"ם, מארק מאייר: "ממשלת סוריה טענה שלא היו טנקים באזור. זה שקר ברור, מפני שהפקחים הצבאיים ראו במו עיניהם טנק. הם גם ראו נגמ"שים ועקבות טריים של טנק. כל זה מפורט במכתבו של המזכיר הכללי למועצת הביטחון".

גם סגן-שגריר רוסיה לאו"ם, שארצו נקטה עד כה יחס סלחני כלפי משטרו של אסד והצטרפה למגנים, תקף את הסורים באומרו: "מי הצד שמהלכים מסוג זה משרתים את האינטרסים שלו? איננו מאמינים שממשלת סוריה הייתה מעוניינת לקלקל את הביקור של השליח המיוחד. אפשר להעלות על הדעת את האפשרות שמדובר במעשה התגרות או תוצאה של חדירת גורמים מסוימים. יש לחקור את העניין הזה".

אל מול המגנים התייצב שגריר סוריה לאו"ם וגונן על מדיניות המשטר בארצו. האיש, בשאר ג'עפרי, כינה את הטענות "צונאמי של שקרים" ואמר כי הגינוי במועצת הביטחון הוא "פתטי ומעצר".

רה"מ נתניהו: "מביע שאט נפש מהטבח"

באופן חריג הצטרפו אמש גם ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק לגל הגינויים ברחבי העולם על הטבח בחולה.

"ראש הממשלה מביע שאט נפש מהטבח הבלתי נפסק שמבצעים כוחותיו של נשיא סוריה בשאר אסד באזרחים חפים מפשע, טבח שנמשך בסוף השבוע בעיירה חולה וכלל גם עשרות ילדים", נכתב בהודעת לשכת ראש הממשלה. "אירן וחיזבאללה הן חלק בלתי נפרד ממעשי הטבח הסוריים, והעולם צריך לפעול גם נגדם.

גם שר הביטחון אהוד ברק גינה הטבח בסוף השבוע. "מעשי הטבח שביצע משטר אסד בסוף השבוע בעיר חולה ורצח הילדים, הנשים והקשישים המתבצע בשנה האחרונה בסוריה, מחייב את התערבות העולם", כתב ברק בהודעה מיוחדת. "תמונות הילדים המרוטשים בחולה מזעזעים כל בן אנוש. מעשי הפשע הברברים שמבצע משטרו של אסד והגיבוי לו הוא זוכה מאירן וחיזבאללה, מחייבים את העולם לפעול כדי לעצור זאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת