מזעזע: עשרות גופות ילדים בסוריה

זעזוע בעולם עם היוודע ממדי הטבח בעיירה חולה בסוריה: 108 הרוגים, כמחציתם ילדים – נטבחו בידי חייליו של אסד. המשטר בדמשק מאשים את "אל-קאעדה", אבל משקיפי מועצת הביטחון של האו"ם, נוכח התמונות הקשות לצפייה, מאשרים שהטבח בוצע בידי הצבא. הערב: כינוס חירום של מועצת הביטחון

בקבר אחים המוני נטמנו 108 קורבנות הטבח הגדול בחולה שליד חומס. שיא חדש של זוועות סוריות. כמחצית ההרוגים ילדים, חללי הפגזה מתותחי טנקים וארטילריה. זעזוע בעולם ושפע של הודעות גינוי.

הממשל האמריקני הפציר בסוריה לקבל נוסחה דוגמת תימן, שלפיה בשאר אסד יסולק והמשטר יישמר. אך בסוריה דוחים את היוזמה, כמו גם את הטלת האחריות לטבח המזוויע בחולה.

מול המצלמה: מוציאים להורג קצין סורי

"הצבא הסורי החופשי", ארגון האופוזיציה הנלחם בצבא אסד, מקיים פעולות נקם במקומות רבים, ובין השאר תפס שבויים מפלוגות ה"שביחה", הבריונים, של אסד. בנוסף, פרסם סרטון בו נראה "וידוא הריגה" של שני גנרלים סורים במערב חלב.

הטבח בחולה מנפח את מפרשי המרי. בחמאה נערכו הלילה הפגנות זעם נגד המשטר הסורי, והמשקיפים מוצאים עצמם עכשיו כמעט בלתי רלוונטיים, כשההמונים מסתערים עליהם ברחובות ומתלוננים נגד המשטר ומעשי הטבח שלו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את הטבח בחולה. "אני מביע שאט נפש מהטבח הבלתי נפסק שמצעים כוחותיו של נשיא סוריה בשאר אסד באזרחים חפים מפשע, טבח שנמשך בסוף השבוע בעיירה חולה וכלל גם עשרות ילדים", נמסר בהודעת לשכת ראש הממשלה.

הערב תתכנס מועצת הביטחון של האו"ם פעם נוספת, לדיון חירום בנעשה בסוריה. בשורה ממשית - לא צפויה משם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת