מקור סורי בכיר: "אל-קאעידה אחראי לטבח בחומס"

גם הבוקר נמשכים מעשי הטבח האכזריים באזור חומס, ואישים המקורבים לאסד מטילים את האחריות למעשי הזוועה על אל-קעאידה. "הם רוצים לפגוע בנו לפני ביקורו באזור של ענאן", הסביר גורם בכיר. במקביל נמשכים גם הבוקר מעשי הזוועה באזור חומס, ומספר הנפגעים לא ידוע

על רקע ההתנגדות בסוריה, הטבח נמשך (רויטרס)

סוכנות הידיעות הסורית "סאנא", מדווחת הבוקר כי ארגון אל-קאעידה הוא האחראי לטבח ורצח הילדים בסמוך לעיר חומס. המקור שמסר את הידיעה, הוסיף כי הארגון רצה להוציא לפועל את מעשי הרצח לקראת ביקורו של שליח האו"ם המיוחד לסוריה, קופי ענאן.

"הם רצחו משפחות שלמות בדם קר", העיד אותו מקור במהלך דבריו, "אחרי זה הם גם שרפו את הבתים כדי להטיל את האשמה על הפגזות הצבא. בנוסף הם גם הרסו את בית החולים הממשלתי ובסיס של כוחות הביטחון הסורים באזור".

כלי תקשורת ערבים מדווחים הבוקר כי מעשי הזוועה חודשו הבוקר באזור, על אף שורת הגינויים מרחבי העולם. צרפת וארה"ב קראו אמש לאסד ומשטרו לעצור את הטבח באזרחים, בעוד שרי החוץ של הליגה הערבית קראו לכנס את צירי הליגה לכינוס חירום בעקבות האירועים האחרונים.

הבוקר דווח כי נשיא ארה"ב ברק אובמה יציג לעמיתו הרוסי מדבדב תכנית לפיה יוזז אסד משלטונו, בדיוק כמו במתווה שהתרחש בתימן. עיקר התוכנית: קיום משא ומתן שיספק את האופוזיציה הסורית אך ישאיר את עמודי התווך של משטר אסד במקומם. המטרה היא לבצע את חילופי שלטון כמו שנעשו בתימן, שם לאחר חודשים של אלימות הנשיא סאלח הסכים להתפטר ולהעביר את הסמכויות לסגנו.

טבח בסוריה: הכותרות האחרונות

קלינטון: שלטון הרצח והפחד חייב להסתיים

צרפת מגנה את הטבח בסוריה

סוריה: 110 הרוגים בהפגזה על חומס