"שלטון הרצח והפחד חייב להסתיים"

ממשלת ארצות הברית מצטרפת לאו"ם ולכמה ממדינות אירופה בגינוי חריף של הטבח במחוז חומס: "שלטון הרצח והפחד של אסד חייב להסתיים", אמרה מזכירת המדינה קלינטון. במקביל, דורשת בריטניה לכנס את מועצת הביטחון לדון באירועים

"לחסל את שלטון הפחד". קלינטון, ארכיון (AP)

ארצות הברית מצטרפת למגנים את הטבח האכזרי שביצעו כוחותיו של הנשיא אסד בתושבים בעיר חולה אתמול. מזכירת המדינה הילארי קלינטון התחייבה לעבוד עם בעלות בריתה כדי להגביר הלחץ על המשטר ולהביא את האחראים לדין.

"אלו שתכננו וביצעו את מעשה הזוועה הזה חייבים להיות מזוהים ולעמוד לדין", הצהירה קלינטון בתדריך של מחלקת המדינה. "ארצות הברית תעבוד יחד עם בעלות בריתה כדי להגביר את הלחץ על משטר אסד".

"אלו השולטים באמצעות רצח ופחד - שלטונם חייב להסתיים". קלינטון הצטרפה לגינוי חריף של האו"ם ושל כמה ממדינות אירופה את הטבח, בו נהרגו לפי הדיווחים 92 אזרחים, שליש מהם ילדים.

דרישה לכנס את מועצת הביטחון

שלשום דווח לראשונה כי כוחות אסד הרגו אתמול כמעט 100 בני אדם בהפגזה על חומס. שר החוץ הבריטי ויליאם הייג קרא לכנס את מועצת הביטחון של האו"ם לדון באירועים הקשים בצפון סוריה.

ההפגזה של צבא סוריה על העיירה חולה שבמחוז חומס החלה מספר שעות לאחר שחיילים פתחו באש לעבר הפגנת מחאה נגד הנשיא אסד. לאחר מכן פירסמה האופוזיציה הסורית תמונות זוועה מהטבח, בו נראות גופות מרוטשות של עשרות בני אדם.

 
לדבריהם, לפחות 110 בני אדם נהרגו במהלך הפגזות הצבא הסורי, כמחציתם ילדים. "מספר הנפגעים עצום", דיווח פעיל במקום. "חלק מהקורבנות נפגעו מאש ארטילריה בעוד אחרים - משפחות שלמות - נטבחו כשבריוני המשטר פרצו לבתיהם והרגו גברים, נשים וילדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת