צרפת מגנה את הטבח בסוריה: "ליישם מיד את תכנית השלום"

הקרבות בין צבאו של בשאר אסד לבין מתנגדי משטרו גבו הלילה את חייהם של יותר מ-100 אזרחים, ובפריז דורשים להוציא לפועל לאלתר את מתווה קופי אנאן להפסקת אש. חלק מהדיווחים מציירים תמונת מצב מחרידה בשטח: "משפחות שלמות נטבחו"

טבח בסוריה. ארכיון (רויטרס)

הטבח בסוריה: צרפת מגנה את הרג יותר מ-100 אזרחים אתמול על ידי כוחות הביטחון הסורים סמוך לחומס, וקראה ליישם באופן מיידי את תכנית השלום שיזם קופי אנאן.

בהודעה שפרסם שר החוץ הצרפתי לורן פאביו, נכתב כי צרפת תזמן פגישה עם נציגי המדינות המיודדות עם סוריה, כדי לדון באירוע האחרון. בנוסף ציין כי כבר היום ידבר עם אנאן, בניסיון להביא ליישום מהיר תכניתו. הצעתו של אנאן להפסקת אש בסוריה, קוראת להוצאת כוחות הביטחון ומהערים ולפתיחת דיאלוג בין נציגי הממשל והאופוזיציה.

על פי דיווחי האופוזציה בסוריה, כוחותיו של אסד הרגו אתמול 110 בני אדם בהפגזה בעיר חולה שבמחוז חומס. ההפגזה של צבא סוריה החלה מספר שעות לאחר שחיילים פתחו באש לעבר הפגנת מחאה נגד הנשיא אסד. ארגונים לזכויות אדם דרשו ממועצת הביטחון של האו"ם לכנס ישיבת חירום, בעקבות מה שהם מכנים "הטבח בחולה".

לדבריהם, לפחות 110 בני אדם נהרגו במהלך הפגזות הצבא הסורי, כמחציתם ילדים. "מספר הנפגעים עצום", דיווח פעיל במקום. "חלק מהקורבנות נפגעו מאש ארטילריה בעוד אחרים - משפחות שלמות - נטבחו".

סוכנות הידיעות הסורית הרשמי דיווחה מנגד כי שישה בני אדם בלבד נהרגו, כתוצאה מפיצוץ של מטען חבלה שהוטמן על ידי "טרוריסטים" בעיר חומס. מוקדם יותר הרגו כוחות הביטחון הסורים לפחות ארבעה מפגינים נגד משטר אסד כשפתחו באש לעבר הפגנות בעיר חלב ובפאתי הבירה דמשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת