האחים המוסלמים מגבשים קואליציה

הקרב על נשיאות מצרים מתלהט: מספירת קולות עצמאית של תנועת האחים המוסלמים עולה כי שני המועמדם שיתחרו בסיבוב השני הם נציג האחים מוחמד מורסי ור"מ מצרים תחת משטר מוברק אחמד שפיק. בתנועה קוראים ליריבים לאחד כוחות נגד "ניסיון לשדוד את המהפכה"

נערכים לסיבוב השני (רויטרס)

במצרים מתכוננים לסיבוב השני בבחירות לנשיאות, שייערך באמצע החודש הבא. תנועת החירות והצדק של האחים המוסלמים הכריזה על כוונתה להתאחד עם יריבותיה ולגבש חזית אחידה נגד מועמדותו של אחמד שפיק - מי שהיה ראש הממשלה תחת משטר מובארק ונחשב בעיני רבים שריד של השלטון הישן.

על אף שהתוצאות הרשמיות של סיבוב הבחירות הראשון צפויות להתפרסם רק ביום שלישי, מספירה בלתי רשמית שערכה תנועת האחים המולמים עולה כי המועמד מטעמה - מוחמד מורסי - זכה במקום הראשון. שפיק יתמודד מולו, לאחר שהגיע למקום השני.

בתנועה מזהירים מפני "מאמצים נחושים להקים לתחייה את המשטר הישן" וקוראים לכל התנועות שתמכו בהתקוממות העממית ובהפלת שלטון מובארק, להתאחד "כדי שהמהפכה לא תישדד מאיתנו". אנשי האחים המוסלמים מתכוונים לכנס היום ישיבה מיוחדת, בה הם מקווים לראות רבים מיריביהם.

בין היתר צפוי להיות מוזמן המועמד האסלאמי העצמאי עבד אל-פותוח, שהתפצל מתנועת האחים המוסלמים. ע"פ הספירה הבלתי רשמית, אל-פותוח זכה ל-17.6% תמיכה בסיבוב הראשון והודיע במרומז כי יעביר את תמיכתו למועמד האחים המוסלמים. מי שעוד צפוי להיות מוזמן לישיבה הוא מועמד השמאל חמדין סבאחי.

במהלך מפתיע הודיע הלילה אחמד שפיק כי הוא אינו רואה כל בעיה בממשלה בראשות האחים המוסלמים, בתנאי שהמועמד מטעמם ייבחר כדין. את הדברים הוא אמר בריאיון לעיתון הערבי "אל חיאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת