גורמי ביון: הצמרת הסורית הורעלה בירקות ממולאים

בכירי מודיעין במערב מדווחים כי בכירים במערכת הביטחון הסורית הורעלו במהלך ארוחה משותפת בדמשק. שומר הראש בסעודה החדיר למרק אבקת רעל וטפטף רעל נוזלי לבשרים הצלויים ולירקות הממולאים. הסועדים הובהלו לבית החולים אך אף אחד מהם לא נהרג. "הפירצה באבטחה מעידה על היחלשותו של אסד", אמרו הגורמים

הורעלו בירקות ממולאים. הפגנה נגד אסד (רויטרס)

גורמי ביון במערב אישרו כי במהלך פגישה של צמרת מערכת הביטחון הסורית לארוחה בדמשק לפני שישה ימים - היה ניסיון להרעיל אותה בירקות ממולאים. הפגישה הייתה של "התא לניהול משברים", שמינה אסד כדי למצוא דרכי התמודדות עם המורדים במדינה.

על פי הדיווח בעיתון "ידיעות אחרונות", הגורמים טוענים כי העובדה שארגון האופוזיציה "צבא סוריה החופשית" הצליחו לחדור לליבת המשטר, מעידה של שחיקה במנגנוני הביטחון במדינה ומהווה סימן לכך שמשטר אסד נחלש.

לפי דיווחים באתר "צבא סוריה החופשית", הארגון שביצע לכאורה את ההרעלה, המזימה כללה מעקב ארוך אחר הבכירים הסורים במשך חודשיים. כשהישיבה התכנסה, שומר הראש החדיר למרק אבקת רעל וטפטף רעל נוזלי לבשרים הצלויים ולירקות הממולאים. חלק מהבכירים חשו ברע והובהלו לבית החולים. על פי גורמים מערביים, ההרעלה לא גרמה למותו של אף אחד מאנשי התא - זאת למרות הדיווחים של גדודי "אל-צחאבה" בצבא סוריה החופשית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת