סוריה מכחישה: "צמרת ההנהגה לא חוסלה"

בתגובה לידיעות שפורסמו הבוקר בכלי התקשורת הערבים, לפיהם בכירי המשטר הסורי ובהם שר ההגנה, הרמטכ"ל לשעבר וגיסו של אסד נורו למוות – הוציא השלטון הכחשה גורפת לדיווחים ששודרו. תורכמאני עצמו צוטט בכלי התקשורת הסוריים כאומר: "הדיווחים ברשת אל-ג'זירה אינם נכונים"

ניסיון נוסף של האופוזיציה הסורית להציג הישגים משמעותיים במאבק להפלת המשטר הסורי - או שקר נוסף המופץ ממכונת התעמולה של האופוזיציה? גורמים רשמיים בדמשק מכחישים הבוקר את הפרסומים לפיהם צמרת ההנהגה הסורית חוסלה במהלך חילופי אש קשים שהתנהלו הלילה בבירה דמשק, בין כוחות המורדים לצבא.

בשעות הבוקר פורסמה ידיעה באחד מכלי התקשורת המזוהים עם האופוזיציה, ולפיה בחילופי אש בין חמושים לכוחות הצבא, שלוו בסדרת פיצוצים בדמשק, נהרגו בכירי המשטר - ובהם שר ההגנה דאוד ראג'חה, הרמטכ"ל לשעבר חסן תורכמאני ואפילו עאסף שווקאת - גיסו של הנשיא אסד.

לדיווחים הללו לא התקבל כל אישור רשמי ממקורות מהימנים יותר בתקשורת הערבית, אך עד מהרה הם זלגו לרשת "אל-ג'זירה" הקטרית ועוררו הדים בכלי תקשורת נוספים. בשעות הבוקר המאוחרות הגיעה ההכחשה הרשמית וכלי התקשורת הסוריים הממלכתיים דחו את הפרסומים. 

גם שר ההגנה הסורי "נרצח"

תורכמאני עצמו צוטט בכלי התקשורת הסוריים כאומר: "הדיווחים ברשת אל-ג'זירה אינם נכונים. כל הטענות הללו שקריות, ומהוות הוכחה להטעיה התקשורתית. אנחנו במצב טוב, ועושים את המוטל עלינו בשירות האומה הסורית". שר הפנים הסורי מוחמד א-שעאר, הכחיש אף הוא את הדיווחים.

אין זו הפעם הראשונה בה מנסה האופוזיציה להפיץ דיווחים דרמטיים בתקשורת. מאז פרוץ המחאה בסוריה לפני יותר משנה, פורסמו עשרות דיווחים לפיהם מקורביו של אסד חוסלו בדרכים מסתוריות, או אפילו במהלך ויכוח שפרץ ביניהם על רקע "הלחץ מהמהומות". דיווחים אחרים "סיפרו" כי אפילו סגנו של אסד פארוק א-שרע נורה למוות בארמון הנשיאות, במהלך ויכוח שפרץ בין השניים.

באוגוסט בשנה שעברה דיווחה האופוזיציה כי שר ההגנה הסורי לשעבר, הגנרל עלי חביב, נרצח יומיים בלבד לאחר שהודח מתפקידו. בחלוף יממה פרסמה התקשורת הסורית קלטת ובה נראה חביב אומר כי הוא בריא ושלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק