תובעת גירושין במצרים: "בעלי יצביע בבחירות לאחים המוסלמים"

צעירה בת 26 מקהיר דורשת גט מבעלה, כי כשנישאו לפני שנה וחצי לא סיפר לה שהוא תומך ב"אחים המוסלמים". מובארק היה בשלטון כשהתחתנו, אך מאז שהודח הבעל משמיע בפומבי את דעותיו הפוליטיות. השבוע הוא מתכוון להצביע למועמד "האחים המוסלמים" לנשיאות מצרים, ובעבור אשתו זה חציית קו אדום

מפגינה עם רעלה במצרים. ארכיון (AP)

מערכת הבחירות הדמוקרטית לראשונה במצרים, מעוררת בחברה המצרית תופעות עמן היא לא התמודדה מעולם: בבית דין לענייני משפחה מתנהל בימים אלו מאבק בין גבר לאשתו, על רקע בקשתה לקבל ממנו גט. הסיבה: השניים תומכים במועמדים שונים בבחירות לנשיאות מצרים, שייפתחו ביום רביעי הקרוב.

הצעירה, בת 26 בשם נאניס, הגישה בקשה להיפרד מבעלה, מהנדס בן 28 בשם חאזם. השניים נישאו לפני שנה וחצי. הסיבה לגירושין, הסבירה נאניס לשופט, היא תמיכתה במי שהיה ראש ממשלת מצרים בתקופת המהומות במדינה בפברואר שעבר, אחמד שאפיק - בעוד שבעלה מתכוון להצביע בעד מועמד תנועת "האחים המוסלמים" לנשיאות, מוחמד אל-מורסי.

שבוע סוער ומתוח

בכתב הבקשה הבהירה כי ידעה אכן שבעלה מתנגד למשטרו של הנשיא המודח מובארק, אך לא ידעה כי הוא תומך ב"אחים המוסלמים". כעת, לטענתה, הוא מאמץ יותר ויותר דעות קיצוניות ומשמיע אותן בפומבי. זאת ועוד, טענה נאניס כי בעלה דרש ממנה לא אחת לעטות רעלה לפניה.

מצרים נערכת לשבוע מתוח וסוער במיוחד, שיגיע לשיאו עם פתיחת הקלפיות להצבעה בסיבוב הראשון בבחירות לנשיאות, ביום רביעי בבוקר. הבחירות יימשכו גם ביום חמישי, וההערכה הרווחת היא שנשיאה הבא של מצרים ייבחר רק בסיבוב שני. אם אכן יידרש סיבוב שני, הוא ייערך בעוד כחודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק