שמו של המפרץ הפרסי נמחק משירותי המיפוי של גוגל; אירן מאיימת לתבוע

ברפובליקה האסלאמית מאיימים בתביעת ענק נגד חברת האינטרנט גוגל. הסיבה לסכסוך היא מחיקת שמו של אזור המפרץ הפרסי, שמהווה את שטח המים הבינלאומיים של אירן, משירותי המיפוי של ענקית החיפוש. גוגל: "מדובר באי הבנה"

ייתבעו על ידי אירן? ארכיון (רויטרס)

זעם באירן בעקבות הסרת שמו של המפרץ הפרסי משירותי המיפוי של ענקית האינטרנט גוגל. מה שמכונה ברפובליקה האסלאמית כ"מזימה מערבית", מסתמן כעת כתביעת ענק שעתידה המדינה להגיש נגד החברה.

דובר משרד החוץ של אירן ראמין מחמנפרסט, צוטט בכלי התקשורת במדינה כשאמר כי "ארצו הזהירה בעבר את גוגל מצעדים משפטיים אפשריים שתנקוט נגדה ו'נזקים רציניים' שהיא עלולה לגרום לה, אם שמו של המפרץ הפרסי לא יצויין במפורש בשירותי החיפוש". נושא המפרץ הפרסי רגיש במיוחד באירן, מכיוון שהאזור מהווה את שטח המים הבינלאומיים של המדינה. לפני כשבועיים כינה סגן שר ההסברה האירני את מחיקת שמו של האזור כ"מעשה שובב".

דובר חברת האינטרנט גוגל , שסירב להזדהות בשמו עקב מדיניות החברה, התייחס לנושא וציין כי "קרתה אי הבנה בנושא ואין כאן שום דבר חדש. שמו של המפרץ הפרסי לא מופיע כבר כמה שנים", סיפר והוסיף: "אנו לא יכולים להעריך מתי בדיוק נעשה השינוי בשמות, אך גוגל מעדכנת באופן תדיר את המפות ומשפרת את שירותיה". הדובר, שסירב להזדהות בשמו, אמר שהוא לא יכול להעריך מתי בדיוק נעשה השינוי, אך "אנו מעדכנים באופן תדיר את המפות ומשפרים את השירות".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק