סוריה: עשרות הרוגים בעימותים בין הצבא והמורדים ברסטאן

23 חיילים של צבא סוריה ו-9 ממתנגדי המשטר נהרגו מאז שעות הבוקר בעימותים אלימים שפרצו בין הצדדים בעיר רסטאן. על פי הדיווחים המתקבלים מהאזור, אחד ההרוגים הוא בכיר בכוחות המתנגדים למשטר הנשיא אסד

הרוגים בעימותים בסוריה. ארכיון (AP)

ההרג ברחובות סוריה נמשך: 23 חיילים סורים ותשעה ממתנגדי המשטר נהרגו הבוקר בעימותים בעיר רסטאן. העימותים פרצו כאשר מתנגדי המשטר תקפו שלוש משאיות שהסיעו כוחות צבא ותחמושת לעיר.

משעות הבוקר המוקדמות נרשמים עימותים אלימים באזור. על פי הדיווחים המתקבלים מהעיר, בין אחד ההרוגים היום גם אחד ממפקדי הכוחות המתנגדים לנשיא אסד, אחמד איוב.

אנשי זכויות האדם מדווחים כי אנשיו של אסד הפגיזו הלילה את מוקדי המתנגדים בארטילריה בלתי פוסקת. עשרות בני אדם פונו לבתי החולים בצפון סוריה. פעיל ארגון "צבא סוריה החופשית" סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "פגזים ורקטות פגעו בעיר מאז חצות אמש, בכל דקה נפל כאן פגז. העיר רסטאן נהרסה לגמרי", כלשונו.

העיר רסטאן הממוקמת במרחק 25 ק"מ צפונית לעיר חומס, מהווה מרכז גיוס מרכזי של הצבא הסורי, וכן מוקד פעילות של ארגונים סונים בסוריה, ומרבית הקצינים שערקו מצבאו של אסד מגיעים מהאזור.

שנה וחודשיים חלפו מאז פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה. על פי ההערכות קרוב ל-10,000 בני אדם נהרגו במהלך הקרבות. עשרות אלפים נוספים נמלטו מהמדינה והם מתגוררים במחנות פליטים בטורקיה, לבנון וירדן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת