אל-קעידה נטל אחריות לפיגוע הכפול בדמשק

אתמול אמר שר ההגנה האמריקני כי קיימות הוכחות לפעילות של "אל-קעידה" על אדמת סוריה, וכעת מגיעות התמונות המאששות את הטענה. ארגון המכונה "חזית העזרה לסוריה", המזוהה עם "אל-קעידה" פרסם קלטת נטילת אחריות לפיגוע הכפול ואיים: "התגובות הבאות יהיו הרסניות יותר"

ההוכחה לפעילותם של גורמי "אל-קעידה" על אדמת סוריה? ארגון המכנה עצמו "חזית העזרה בסוריה", המזוהה עם ארגון הג'יהאד העולמי נטל אחריות באינטרנט לפיגוע הכפול בבירה דמשק, בו נהרגו 55 בני אדם ונפצעו יותר מ-350. עדיין לא הובררה מידת האמינות לנטילת האחריות.

בסרטון וידאו בן שתי דקות מקריא אחד מדובריו של הארגון, הנשמע בקול מעוות, את נטילת האחריות לפיגועים. "הפיגוע בוצע בתגובה לתקיפות הצבא על עיירות ואזרחים בסוריה", טען הארגון בהודעה. "אנו פונים למשטר ודורשים ממנו להפסיק את טבח הסונים...התגובות הבאות יהיו הרסניות יותר".

בסוף ההודעה מספק הארגון תמונות המתעדות את הדקות הראשונות שאחרי הפיגוע. לטענתו, התמונות צולמו על ידי "פעילי הג'יהאד של הארגון".

אתמול אמר שר ההגנה האמריקני ליאון פאנטה כי לארצות הברית יש הוכחות כי ארגוני ג'יהאד עולמי - ובהם ארגון "אל-קעידה", פועלים על אדמת סוריה במטרה לסייע במאמצים להפיל את משטרו של הנשיא אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת