שר ההגנה האמריקני פנטה: נוכחות של אל קעידה בסוריה

ארגון הטרור אל קעידה מרחיב את נוכחותו בסוריה, כך מזהיר הלילה שר ההגנה האמריקני לאון פנטה בשיחה עם כתבים בוושינגטון. אמש האשים שגריר סוריה באו"ם כי ארגון אל קעידה הוא שעומד מאחורי הפיגוע הכפול בדמשק, שגבה את חייהם של 55 בני אדם. במקביל הודיע כי הצבא הרג 12 לוחמים זרים, בהם בעלי אזרחות אירופאית

פחות מיממה לאחר הפיגוע הכפול בדמשק, שבו נרצחו לפחות 55 בני אדם, מזהיר שר ההגנה האמריקני מחדירה של ארגון אל קעידה לסוריה, בניסיון לנצל את אי היציבות במדינה. במקביל הודיע שגריר סוריה באו"ם כי הצבא הרג 12 לוחמים זרים, ביניהם בעלי אזרחות אירופאית.

בשיחה עם כתבים בוושינגטון הזהיר לאון פנטה כי מודיעין אמריקני מצביע על כך ש"קיימת נוכחות של אל קעידה בסוריה". עם זאת הבהיר פנטה כי בשלב זה לא ידוע מה היקף הפעילות של ארגון הטרור במדינה. "עלינו להמשיך לעשות כל מה שאפשר כדי לקבוע איזו השפעה הם מנסים להפעיל שם", אמר.

במקביל פנה הלילה שגריר סוריה באו"ם בשאר ג'עפרי למועצת הביטחון והזהיר כי לאחרונה חלה עלייה ברמת ה"פעילות הטרוריסטית" במדינה. הוא האשים כי "מספר מדינות באזור ובעולם" שולחות לוחמים, תחמושת וכספים ל"ארגוני טרור" בסוריה. לדבריו, בחילופי אש שנערכו במדינה בימים האחרונים הצליחו חיילי צבא אסד להרוג 12 לוחמים זרים, בהם "אזרח צרפתי, אזרח בריטי ואזרח בלגי".

הוא הוסיף כי נעצרו עוד 26 בעלי אזרחות זרה, ורשימת שמותיהם נשלחה למזכ"ל האו"ם באן קי מון. "26 העצורים הודו כי הם טרוריסטים שנכנסו לסוריה כדי להוציא לפועל פיגועים", אמר והוסיף כי "הפיגועים במדינה נושאים את טביעת האצבע של אל קעידה". בהמשך דיווח ג'עפרי לכתבים כי רוב העצורים הם ממוצא לובי ותוניסאי, אך מלבדם נעצרו גם אזרח ירדני ואזרח פלסטיני.

מוקדם יותר אתמול גינתה מועצת הביטחון של האו"ם בחריפות את פיגוע הטרור הכפול בדמשק וקראה לכל הצדדים לעצור את האלימות ולקיים את תנאי הפסקת האש של השליח קופי אנאן. בשני פיגועים שבוצעו על ידי מחבלים מתאבדים במכוניות תופת נהרגו אתמול בדמשק לפחות 55 בני אדם ונפצעו עוד 400.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת