חמאס מתגרה: "דמותו" של דף בסרט תעמולה חדש

ארגון הטרור מציין 27 שנה להקמתו במצעד צבאי בעזה ובסרטון תעמולה שבו נשמעת הקלטה ישנה של מפקד הזרוע הצבאית, שעדיין לא ברור אם חוסל ב"צוק איתן", ונראית צללית בדמותו. התצוגה כללה טיל שנורה לחיפה, מל"ט והופעה נדירה של לוחמי הקומנדו הימי

חמאס ממשיך לאיים על ישראל, עורך מצעד ראווה מתגרה במיוחד - ומשחרר סרטון תעמולה חדש שמעלה שאלות: לרגל 27 שנים לייסוד ארגון הטרור, משחררת הזרוע הצבאית של הארגון קליפ חדש בקולו של המחבל המבוקש מוחמד דף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קולו של דף שנשמע בסרטון, מקורו בהקלטה ישנה ששודרה במהלך מבצע עמוד ענן בנובמבר 2012. בהקלטה נשמע דף אומר: ״הגיעה העת לטהר את מסגד אל-אקצא״.

פעילי חמאס בתחפושות חיילים

כעבור זמן קצר, ניתן להבחין בסרטון בצללית של אדם שמזכירה את דמותו של דף, שמועד צילומה אינו ברור. מטרת הסרטון, המפורסם ארבעה חודשים אחרי "צוק איתן", נועד להוכיח שלחמאס עדיין יש יכולות המאיימות על ישראל.

המל"ט שהוצג במצעד

הסרטון מכיל את שלל רגעי ה"הצלחה" של חמאס לאורך השנים במאבקו עם ישראל: בין היתר נראות בו תמונות של גלעד שליט בשבי, של טילים ארוכי טווח - ושל יחידת הצוללנים של חמאס. בתחילת הסרטון נראית החדירה למוצב נחל עוז שגבתה את חייהם של 5 חיילי צה"ל.

מצעד הראווה של חמאס: מזל"ט, מסכות חיילי צה"ל - וטילים מתקדמים

חוץ מהתעמולה ברשת, חמאס ערך היום (ראשון) מצעד ראווה ברחובות עזה, בו הציג את יכולותיו. בין החידושים במצעד השנה: טיל רנטיסי 160 שנורה לחיפה במהלך מבצע צוק איתן וגם הופעה נדירה של אנשי הקומנדו הימי של חמאס שביצעו את ניסיון הפיגוע הימי בזיקים.

חמאס הציג טילים מתקדמים

עוד כלל המצעד מיצג ״שבויים״ ישראלים: השתתפו בו אנשי חמאס מחופשים לחיילים כשהם עוטים מסכות עם דיוקנו של אורון שאול ז"ל ולידו גם גלעד שליט. עוד "כיכב" בתהלוכה של ארגון הטרור גם המזל"ט ״אבאביל״, בו נעשה שימוש במבצע האחרון - ניסיון שנכשל.