הרוג ועשרות פצועים בחידוש העימותים בקהיר

אין רגע דל במצרים: בתום תפילות יום השישי, שבו הרבבות לכיכר "תחריר", ודרשו פעם נוספת בסילוק המשטר הצבאי. חלקם הפגינו גם במחאה על פסילת המועמד הסלפי בבחירות. כוחות הביטחון הזהירו שלא להתקרב למתחם משרד ההגנה - וכשהמפגינים יידו לעברו אבנים, אש נפתחה לעברם. התוצאה: הרוג ועשרות פצועים

המהומות חוזרות לכיכר "תחריר": לפחות אדם אחד נהרג ועשרות נוספים נפצעו אחר הצהריים במהומות שחודשו בכיכר שהפכה לסמל המחאה בקהיר, שעה שניסו להתקרב למתחם משרד ההגנה הסמוך לכיכר. בכלי התקשורת הערביים תועדו עשרות מפגינים מיידים אבנים לעבר המתחם המבוצר בגדרות תיל. את המהומות האלימות בכיכר "תחריר" העברנו בשידור חי באתר האינטרנט של חדשות 2.

רבבות שבו לפקוד גם היום את כיכר "תחריר", וזאת בדרישה להדיח מיד את ראש המועצה הצבאית השולטת במדינה, הגנרל מוחמד חוסיין טנטאווי. האלפים הניפו שלטים בגנות המשטר הצבאי, ודרשו את מסירת השלטון לידיים אזרחיות באופן מיידי.

המחאה: נגד טנטאוי, בעד המועמד הסלפי

חלק מהמפגינים מזוהים עם הזרם הסלפי במדינה, שהגיעו לכיכר על מנת להמשיך את משמרת המחאה נגד הודעת ועדת הבחירות המרכזית בחודש שעבר בדבר פסילת מועמדותו של המועמד הסלפי בבחירות, אבו אסמאעיל. השבוע התעמתו מאות מתומכיו עם כוחות הביטחון בקהיר, באירועים שגבו את חייהם של לפחות 20 בני אדם.

לקראת הפגנת הענק שנערכה משעות הצהריים ב"תחריר", פרסמה המועצה הצבאית אזהרה למפגינים בל יתקרבו למתחם משרד ההגנה, על רקע האירועים השבוע. ואכן, אלו שניסו להתקרב למתחם ויידו אבנים לעבר החיילים וכוחות המשטרה שאבטחו אותו - זכו לתגובה מצדם של כוחות הביטחון, שכללה בין היתר גם זרנוקי מים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת