צפו: אוספים ראיות לפשעים של אסד

פעילי זכויות אדם בסוריה נערכים ליום בו ייפול המשטר, ולראשונה מצליחים לאסוף ולתעד את מעשי הזוועה של כוחות הנשיא אסד באזרחים חפים מפשע. דוח חדש שפורסם הלילה כולל עדויות וסרטוני וידאו המספקים בבואה למידת אכזריות המשטר: גופות, דם והרס בערים הכבושות. התמונות קשות לצפייה

הילדים גם מעורבים. זוועות בסוריה (רויטרס)

המאמצים להשכנת הפסקת אש בסוריה נמשכים, אך פעילי האופוזיציה וארגוני זכויות אדם להם ניתנה הזדמנות להיכנס למדינה כבר נערכים ליום שאחרי הפלת הנשיא אסד. כרגע זה נראה עדיין כמו משימה שהצלחתה רחוקה מן העין, אך הפעילים פועלים נמרצות באיסוף הוכחות לפשעים נגד האנושות שביצעו כוחות המשטר נגד אזרחים, במהלך דיכוי המהומות.

דוח חדש שפרסם הלילה ארגון זכויות אדם, המונה 38 עמודים, מתעד בפרוטרוט פשעים שביצעו כוחות המשטר בעיר תפתנאז שבמחוז אידלב - וזאת לצד קטעי וידאו מזוויעים על מעשי הטבח בעיר. המסמכים מדברים על הוצאה להורג של עשרות בני אדם בעיר, הרס רכוש פרטי והתעללות באזרחים.

צפו באחד הסרטונים שהופץ ברשת. התמונות קשות לצפייה:

אחד הניצולים ממעשי הטבח המזוויעים מספר במסמך: "מצאנו חמש גופות שהיו מוטלות בחנות קטנה...הן היו שרופות כמעט לחלוטין. הצלחנו לזהות את ההרוגים רק הודות למה שנותר מבגדיהם. כשנכנסנו לבית הסמוך לחנות מצאנו תשע גופות נוספות. היה דם רב על הרצפה".

הסרטונים המתעדים את הזוועות ואת איסוף הראיות פורסמו ביממה האחרונה ברשת. הפעילים מקווים כי ביום מן הימים, כשתוגש תביעה בבית הדין הבינלאומי בהאג נגד אסד, התמונות הללו ועדויות נוספות ישמשו את הפעילים כעדות ניצחת למעשי המשטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת