האלימות חוזרת לקהיר: 11 הרוגים בהפגנות במצרים

לפחות 11 בני אדם נהרגו היום בעימותים שפרצו בין מפגינים איסלאמים לבין חבורות של חמושים בקהיר. עשרות נפצעו במהומות הקשות שאירעו סמוך למשרד ההגנה המצרי. על פי דיווחים של עדי ראייה, אבנים ובקבוקים הושלכו לעבר ההמון, וכן נעשה שימוש באש חיה

פחות מחודש לבחירות במצרים והאווירה ברחובות מתלהטת: לפחות 11 בני אדם נהרגו היום בעימותים שפרצו בין מאות מפגינים סלפים (קיצונים איסלאמים) לבין כנופיות של חמושים שלא ברור מי עומד מאחוריהם. לפחות 50 בני אדם נפצעו במהומות, שהתרחשו ליד משרד ההגנה המצרי בעיר.

עדי ראייה דיווחו לסוכנויות הידיעות על המונים שהצטיידו בנשק חם, אבנים ובקבוקי זכוכית, בהם עשו שימוש כנגד המפגינים האסלאמים, שמחו מצדם על פסילת המועמד הסלפי לנשיאות מצרים.

בצבא המצרי, שם זוכרים את ההפגנות האחרונות שהובילו לנפילת משטרו של הנשיא לשעבר חוסני מובארק, לא לוקחים סיכונים. כוחות הביטחון המצרים כבר הציבו כוח של שמונה נגמ"שים לפיזור המפגינים.

מדובר בהפגנה נוספת מצד המתנגדים למשטר הזמני במצרים, שמגיעה בעקבות הודעת המועצה הצבאית העליונה על פסילת המועמד מטעם הסלפים. חלק מהמפגינים איימו להמשיך בהפגנות עד למועד הבחירות שיערכו ב-23 במאי, בעוד אחרים אף קוראים להחרים את הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת