סוריה: "מזכ"ל האו"ם מעודד טרור"

בכך שהוא מבקר את הממשל הסורי ולא מתייחס לאלימות המורדים במדינה, מעודד מזכ"ל האום באן קי-מון מעשי טרור - כך נטען בעיתון סורי הפועל מטעם הממשלה. לדברי העיתון, בכך שהאו"ם מבקר בגלוי את משטר אסד, הוא למעשה משתתף באופן פעיל ב"מעשי טרור" במדינה

"באן מעודד מעשי טרור". ארכיון (רויטרס)

עיתון סורי הפועל מטעם הממשלה מאשים היום את מזכ"ל האו"ם באן קי-מון בעידוד "מתקפות טרור" של המורדים, מפני שהאחרון ממקד את הביקורת שלו בממשלה - כך מדווחת סוכנות הידיעות AP. הביקורת, שפורסמה בעיתון "טישרין", מגיעה יום אחרי שבאן אמר כי הדיכוי האלים של אסד נגד ההתקוממות במדינה הגיע לרמה "בלתי נסבלת". באן אמר גם כי בכוונתו להעלות את מספר הפקחים מטעם האו"ם במדינה מ-15 ל-300.

העיתון טישרין טוען כי באן נמנע במכוון מדיון באלימות המורדים ובמקביל, משמיע הצהרות "שערורייתיות" נגד המשטר הסורי. "החרפה המתמשכת של הקהילה הבינלאומית והחיפוי שהיא נותנת למעשי טרור ופשעים של קבוצות חמושים נחשבת כהשתתפות פעילה בתכנון וביצוע טרור נגד סוריה", נכתב בעיתון, "עמדה שכזו מעודדת את הקבוצות הללו לבצע עוד מעשים של פשע וטרור".

הביקורת הסורית היא הקשה ביותר מאז הפסקת האש, שאמורה הייתה להיכנס לתוקפה ב-12 באפריל, אך הופרה הן מצד משטר אסד והן מצד המורדים. הפסקת האש הייתה חלק ממתווה השליח מטעם האו"ם לאזור, המזכ"ל לשעבר קופי אנאן. האו"ם מתח ביקורת על משטר אסד, על כך שלא עמד בצדו בהסכם, כגון הסגת הכוחות מערי המורדים והפסקת השימוש בארטילריה כבדה נגד מעוזי המורדים. האו"ם מדווח על כ-9,000 הרוגים בסוריה מאז החלה ההתקוממות נגד המשטר לפני 13 חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת