הטבח בסוריה: "עשרות ילדים הרוגים"

פעילי זכויות אדם בסוריה מדווחים כי לפחות 100 בני אדם נהרגו בהפצצות של צבאו של אסד בעיר חמה. עדי ראייה דיווחו כי בניינים רבים קרסו וכי מתוך ההריסות הוצאו גם גופות ילדים. "אחת ההתקפות הקטלניות עד כה", אמרה דוברת ארגון הגג של ארגוני המורדים במדינה

גופות ילדים חולצו מההריסות. ארכיון (רויטרס)

מתקפת טילים הרגה אתמול יותר מ-100 בני אדם בעיר חמה שבסוריה, בהם נשים וילדים רבים, כך מדווחת רשת CNN. פעילי זכויות אדם במדינה דיווחו על ההרוגים וסיפרו כי מדובר באחת התקריות הקטלניות מאז החלו העימותים במדינה. האופוזיציה במדינה קוראת למועצת הביטחון של האו"ם לקיים דיון חירום בעניין.

"זו אחת ההתקפות הקטלניות עד כה, וזוהי הוכחה נוספת שלמשטר אסד אין כל כוונה ליישם את תכניתו של אנאן", אמרה דוברת ארגון הגג של האופוזיציה "הוועדה המקומית לתיאום בסוריה", רפיף גו'אג'אטי.

המתקפה, שארעה בשכונת משאע אלטייר, גרמה לבניינים רבים לקרוס. אחד מעדי הראייה לטבח אמר כי לפחות 12 גופות של ילדים חולצו מבין ההריסות. הנשיא הסורי בשאר אסד המשיך כהרגלו והפנה אצבע מאשימה כלפי "ארגוני טרור" במדינה כאחראים לטבח.

במקביל, הליגה הערבית התכנסה לדיון חירום אודות הנעשה במדינה. "המשטר (הסורי) מפר תדיר את תכניתו של אנאן ועד לשלב זה לא יישם אף אחת מהנקודות בתכנית", אמרה המועצה, בהתייחס לתכנית ששת השלבים שהציע שליח האו"ם לסוריה, המזכ"ל לשעבר קופי אנאן.

בתום הפגישה, הוציאה הליגה הודעה רשמית, בה היא טוענת כי מועצת הביטחון והקהילה הבינלאומית "נושאת באחריות לדברים הנעשים בשטח". "אנו קוראים לפגישת חירום (באו"ם) למציאת פתרון שיגן על האזרחים הסורים", נכתב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת