צפו: פקחי האו"ם סיירו בחומס - אש נפתחה לעברם

בקהילה הבינלאומית מתחילים לאבד סבלנות, אך רגע לפני שזה קורה נשלחו בימים האחרונים פקחים מטעם מועצת הביטחון לרחובות המדינה על מנת לפקח על יישום הפסקת האש. אחרי שעמיתיהם מהליגה הערבית נמלטו על נפשיהם מהאש הצולבת - גם להם המתינה קבלת פנים חמה, בלשון המעטה, ברחובות חומס. כך זה נראה

ירי על הפקחים בחומס (חדשות 2)

גם האו"ם רואה עכשיו "הפסקת אש" בסוריה מהי: כלי תקשורת ערביים משדרים בשעות האחרונות עשרות קטעי וידאו המתעדים ירי אש חיה בעיר חומס, במהלך פעילותם של פקחי האו"ם שנשלחו למדינה מטעם מועצת הביטחון.

בסרטונים מתועדת ההמולה ברחובות העיר, לצד קולות הירי, בזמן שהפקחים מסיירים ברחובות. חלק מתושבי העיר מנסים לגונן בגופיהם על הפקחים.

צפו ב"קבלת הפנים" לפקחים בחומס:

עם או בלי התמונות הללו, נראה שבקהילה הבינלאומית מתחילים לאבד סבלנות. מזכ"ל האו"ם בן קי מון העביר בסוף השבוע מכתב שפורסם בסוכנות הידיעות "רויטרס", ובו טען כי הממשל הסורי אינו עומד בהתחייבויותיו להפסקת האש ולא מקיים את הבטחותיו לאו"ם.

באן ציין כי טנקים ומשוריינים של הצבא הסורי עדיין נמצאים במרכזי הערים ברחבי סוריה, זאת בניגוד מוחלט למה שהוסכם במסגרת יוזמת הפסקת האש שהוביל השליח המיוחד קופי אנאן.

במכתבו הדגיש מזכ"ל האו"ם כי טרם התקבל מסר ברור באשר למחויבותה של סוריה להשגת שקט באזור. הוא ציין כי משלחת מורחבת של כ-300 משקיפים לא חמושים אמורה לפקח על הסכם הפסקת האש השברירי בין נאמניו של הנשיא הסורי באשר אסד לבין מתנגדיו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת