בכיר אירני: "בונים העתק של המל"ט האמריקני"

בכיר בצבא אירן הצהיר כי מהנדסים וטכנאים מטעם הרפובליקה האסלאמית מנתחים מזה מספר חודשים את נתוניו של המל"ט האמריקני שנפל בשטח אירן על מנת לבנות העתק שלו. הגנרל הבכיר הדגיש כי אנשיו מנסים גם לשחזר את המידע יקר הערך שנמצא בליבו של המכשיר

"בונים העתק למל"ט המתקדם", ארכיון (יח"צ)

התגרות נוספת במערב: מפקד בכיר בצבא אירן הצהיר היום שמדינתו החלה בבניית העתק של מטוס הריגול האמריקני מסוג RQ-170, שנתפס בשטח הרפבליקה האסלאמית לפני כחמישה חודשים.

הגנרל אמיר עלי חג'יזדה, האחראי על המערך האווירי בצבא אירן אמר לסוכנות הידיעות המקומית "מאהר" כי מהנדסים וטכנאים בשירות המשטר האירני, פועלים על מנת לשחזר את הנתונים החסויים מהמל"ט האמריקני שנשבה.

זמן קצר לאחר נפילתו של המל"ט הודו גורמים ביטחוניים בארצות הברית כי כלי הטיס המתקדם אכן נפל לידיים אירניות. בכירי הצבא הדגישו כי מדובר באחד הכלים המתוחכמים והסודיים ביותר של צבא ארצות הברית אך טענו כי לאירנים אין יכולת או אפשרות לדלות ממנו מידע מודיעיני רגיש.

המל"ט החשאי הוצג לראווה ברחובות טהרן

ימים ספורים לאחר נפילת המל"ט הציג שלטון האייתוללות לראווה את כלי הטיס המשוכלל. רשת החדשות האירנית Press TV שידרה תיעוד של הרכוש האמריקני שלטענת גורמים בטהרן עסק במשימות ריגול בשמי הרפובליקה האסלאמית.

הטלוויזיה האירנית אף פרסמה מיד לאחר מכן את נתונין החשאיים של המל"ט, בין היתר נאמר כי כלי הטיס הוא מדגם RQ-170 Sentinel. רוחב כל אחת מכנפיו הוא כ-26 מטרים ואורכן 4.5 מטרים. גובהו של כלי הטיס - 1.84 מטרים. וגובה של 1.84 מטר. הוא צויד במערכות מתקדמות שהקנו לו יכולות מעקב, איסוף נתונים, תקשורת ועוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת