החיות המתות חוזרות לגן החיות בעזה כפוחלצים

לאנשי גן החיות בעזה קשה עם מה שהם מגדירים "הזנחת החיות כתוצאה מהתוקפנות הישראלית". אז מה עושים עם החיות המתות? מפחלצים ומחזירים היישר לגן. ואם זה לא מספיק, בעלי הגן סיפר כיצד נצבעו חמורים בשחור ולבן כדי לדמותם לזברות שמתו. והמבקרים? נשמעים מאוד מרוצים "מהחיבוק עם האריה"

הנמר ישן? גן החיות בעזה (AP)

יש חיים אחרי המוות: בגן החיות בחאן יונס מצאו פתרון יצירתי "להחיות" את בעלי החיים המתים - ומחזירים את עצמם לגן החיות בתור פוחלצים.

כך, המבקרים שמגיעים לגן זוכים לראות בגודל טבעי תנין, אריה ונמר - על אף שהם מזמן אינם בין החיים. "מספר מהחיות נהרגו במתקפות הישראליות במבצע עופרת יצוקה", סיפר בעלי הגן מוחמד עוואידה לסוכנות הידיעות AP. "בגלל ההפצצות לא יכולתי להגיע אפילו לגן ולראות את הנזקים שנעשו. החיות נותרו רעבות ומוזנחות".

"בשל מותן של החיות מצאנו פתרון באינטרנט", הוסיף, "כך יכולנו לשמור עליהן בצורה מסוימת עבור המבקרים. איתרנו ברצועה איש מקצוע שעשה את זה בעבורנו". עוואידה הוסיף כי בהמשך לפחלוץ החיות, הם החליטו לצבוע בפסים שחור-לבן שני חמורים, לאחר שזברות ששהו בגן החיות מתו בשל מה שהוא הגדיר "הזנחה בזמן התוקפנות הישראליות ברצועה".

ומה המבקרים חושבים על הצעד? "זאת פעם ראשונה שאני רואה חיות מפוחלצות", סיפר ילד עזתי, "זה נראה כאילו הן ישנות - ומעולם לא הצלחתי להתקרב כל כך לאריה. האחים שלי יתלהבו מאוד מזה שחיבקתי אותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת