מה עשו רכבי האו"ם במצעד הצבא האירני?

"יום הצבא" באירן מנוצל בעיקר להעברת מסרים מהשלטון אל מדינות האויב. רק שהפעם, היו אורחים מפתיעים במצעד הגדול. הטלוויזיה האירנית מדווחת כי רכבי כוחות שמירת השלום של האו"ם השתתפו במצעד, במהלכו איים הנשיא אחמדינג'אד על מדינות המערב

חגיגות "יום הצבא" בטהרן (חדשות 2)

באירן צוין השבוע יום הצבא, וכמדי שנה נערך מצעד צבאי נרחב שכלל גם מטס אווירי, ובהשתתפות ראשי משטר האייתולות. ואולם, בעוד שבאו"ם ובקהילה הבינלאומית מגנים בחריפות את הסחבת בהתנהלותה של אירן בתכנית הגרעין, טענה הטלוויזיה האירנית כי כוחות או"ם השתתפו במצעד עצמו.

בתמונות שמפרסם הערב מכון חקר התקשורת של המזרח התיכון נראים כלי רכב של האו"ם נוטלים חלק במצעד הצבאי, ונוסעים לאורך הכביש בו נערך המסדר - תחת עיניו המשגיחות של נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד. "אלו הן מכוניות מרצדס ורכבי טויוטה של האו"ם", מציין קריין הטלוויזיה האירנית, והמצלמות מתעדות את כלי הרכב עוברים במצעד.

"ניידות איכותית בזירת הקרב"

"רכבי הטויוטה הללו שייכים לגדוד ה-16 של כוחות השמירה על השלום מטעם האו"ם באזור. הרכבים הללו משתתפים ביום הצבא של הרפובליקה האסלאמית", ממשיך הקריין לאחר מכן - אל מול התמונות הנראות על המסך. "יש להם ניידות איכותית בזירת הקרב ויכולות תמרון נהדרות". לאחר מכן נצפו גם משאיות מרצדס מדגם 2631, שהשתתפו אף הן במצעד הצבאי.

אגב, באותו מצעד צבאי בו השתתפו "כוחות השמירה על השלום", לא הפריע לנשיא אחמדינג'אד לאיים על המערב בפעולה צבאית חריפה. "העם האירני רודף שלום, אבל על העולם לדעת שאירן תגיב בנחישות נגד כל תוקפנות כלפיה ושלמות אדמותיה", הבהיר אחמדינג'אד. "רק שיתוף פעולה יבטיח את ביטחון האזור הרגיש. ההתערבות הזרה לא מוסיפה לחוסר היציבות". נשיא אירן הוסיף ואמר כי כוחות הצבא של אירן יגרמו לאויביה להצטער על כל מעשה של תוקפנות נגד המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת