בשידור חי: כינה את המגישה "יהודיה" - ונזרק מהאולפן

המתיחות במצרים לקראת הבחירות מגיעה לפריים טיים: מנהל קמפיין הבחירות לנשיאות של המועמד הסלפי שנפסל הגיע להתראיין בטלוויזיה המצרית והציג מסמכים לפיהם מגישת התכנית היא ממוצא יהודי. אחרי שזו הוכיחה כי זייף את המסמכים בשידור חי, הוא נזרק מהאולפן. והכל - מול המצלמות. כך תועדה הדרמה בטלוויזיה המצרית

סאבר בשידור. נזרק מהאולפו (חדשות 2)

המתיחות במצרים מגיעה בימים האחרונים לנקודת רתיחה נוספת, על רקע פסילת המועמדים לנשיאות, והאיום לדחות את הבחירות עד להשלמת ניסוח החוקה החדשה. החשש מפני חידוש המהומות האלימות ברחובות קיים כל העת, והמתיחות כעת גולשת גם לתחנות הטלוויזיה.

צפו בתקרית בשידור חי בטלוויזיה המצרית:

ראיון שהתקיים הלילה עם גמאל סאבר, מנהל קמפיין הבחירות של המתמודד הסלפי לנשיאות שנפסל, השייח' חאזם אבו אסמאעיל, הסתיים בגירושו מן האולפן של סאבר לאחר שזה הציג מסמכים המוכיחים, לכאורה, כי מגישת התכנית בטלוויזיה המצרית היא ממוצא יהודי.

במהלך הראיון שנערך באולפן, בהשתתפות שני אורחים נוספים, פנה סאבר לצופים, הציג שני מסמכים עם תמונותיה של המגישה הפופולארית עיזה מוסטפא ואמר לה ולצופים: "את מפורסמת ברחבי העולם מפני שאת מוכשרת, חכמה ומראיינת ברמה גבוהה. אבל יש סיבה נוספת להיותך מפורסמת. אתם יודעים מהי? אני יודע שאת יודעת, אבל אאפשר לצופים לדעת גם כן. המגישה שלנו עיזה היא ממוצא יהודי! הנה המסמכים המוכיחים זאת".

הפגנת ענק בכיכר "תחריר"

המגישה הנבוכה והמחויכת לקחה את המסמכים, הביטה בהם וטענה כי מדובר בתמונה של מגישה אחרת. "מה זה משנה", השיב לה סאבר - אך זו לא ויתרה ותקפה אותו. "יש לך בעיה עם המדינה המצרית. אולי ועדת הבחירות מאפשרת לך לדבר על זיופים, אבל אפילו אם תתנצל לא אתן לך להאשים אותי כי אני יהודיה!".

לאחר מכן, פנתה המגישה ודרשה ממנו מול המצלמות לעזוב את האולפן. "לך תפתור את הבעיות שלך, לך הביתה!", הטיחה בו. "אל תבוא לכאן ותגיד כ'דרך אגב' שאני יהודיה. אני מסרבת שתמשיך להיות כאן!". דרמה התחוללה באולפן באותם הרגעים, כששני האורחים הנוספים לשולחן מביטים כלא מאמינים, נבוכים ומחויכים אף הם. לאחר שניות אחדות עזב סאבר את האולפן בצעקות.

הדרמה שהתחוללה בטלוויזיה המצרית היא רק בבואה נוספת למתיחות ברחובות מצרים. משעות הבוקר המוקדמות הגיעו לכיכר תחריר אלפי בני אדם לקראת הפגנת ענק שתצא בצהריים בקהיר בקריאה להעביר באופן מיידי את השלטון ממועצת הצבא למשטר אזרחי. המפגינים הניפו שלטים בגנותו של הגנרל טנטאווי ודרשו ממנו מיד לוותר על סמכויותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת