צפו: אסד מחלק אוכל לנפגעי המהומות

הנשיא הסורי אסד ממשיך להראות עד כמה הוא מנותק מעמו: ביחד עם אשתו ומול המצלמות, חילק אסד חבילות סיוע לנפגעי האירועים בסוריה - אותם האירועים שהוא למעשה אחראי להם. במקביל נמשך הירי במדינה ודווח על משפחה אחת שכבר אבדה 65 מבניה במהלך ההתקוממות במדינה

נשיא סוריה בשאר אסד כבר הוכיח לנו בשנה החולפת עד כמה הוא יכול להיות ציני ומנותק מהמתרחש במדינתו. בחודש שעבר הוא סייר בעיר חומס כדי להראות לעולם שה"מבצע הביטחוני" בה הושלם והשקט שב אליה, תכתובות המייל שלו ושל אשתו הוכיחו כי המשפחה הנשיאותית ממשיכה בחיי הנהנתנות חסרי הגבולות, אך נראה כי היום נשבר שיא נוסף בניסיונותיו של הנשיא לשדר עסקים כרגיל.

לבוש בחולצת צווארון קצרה וג'ינס, וכשלצדו רעייתו אסמה, השתתף היום נשיא סוריה באירוע גיוס וחלוקת מוצרי מזון למשפחות "נפגעי האירועים בסוריה" שנערך בדמשק, כפי שדווח בכלי תקשורת בסוריה. בתמונות שפורסמו, נראים אסד ורעייתו מוקפים בעשרות בני אדם המחזיקים בפתקי-זכאות לחבילות מזון, מחייכים ומסבירי פנים.

מבצע האיסוף והתרומות נערך ביוזמת "מועצת הנוער הסורי", גוף מטעם המשטר, בשיתוף ארגוני סיוע מקומיים. "המטרה היא להעניק מזון למשפחות נזקקות. התרומות עונות לצרכי המשפחות במשך חודש שלם", דווח בסוריה. עוד דווח כי אסד סעד עם עשרות משפחות שהגיעו למקום חלוקת הסיוע, והקשיב למצבן.

משפחה אחת, 65 הרוגים במהומות

ואולם, בשטח המציאות רחוקה מלהיות ורודה כל כך, בטח לא כזו שאסד יכול בזכותה להרשות לעצמו להסית את תשומת הלב מהמתרחש במישור הביטחוני במדינתו. ארגוני זכויות אדם בסוריה מדווחים כי חרף הגעת משלחת הפקחים מטעם מועצת הביטחון וכניסתה לתוקף של הפסקת האש, הטבח בערי סוריה השונות נמשך, ועשרות בני אדם כבר נהרגו מאז חויבו כוחות הביטחון לנצור את נשקם.

בכלי התקשורת הסוריים סוקר היום בהרחבה סיפורה של משפחה אחת, משפחת אל-רוזאל המתגוררת באזור אידליב הסמוך לגבול עם סוריה, שאיבדה כבר 65 מבני המשפחה במהלך פעולות הדיכוי של המשטר - בשנות ה-80' ובשנה החולפת. בני המשפחה טענו כי העובדה שלא הסכימו להצטרף למפלגת הבעת', המפלגה השולטת בסוריה, החליט המשטר לרדוף את המשפחה ופשוט לחסל אותה.

ובתקשורת הסורית הרשמית? גם היום הוצגו תמונות של אמצעי לחימה רבים של "גורמי טרור" שנתפסו, לכאורה, על ידי כוחות הביטחון במהלך פעילות במספר ערים סוריות. "חוליות טרור ממשיכות בפשעים נגד האזרחים וכוחות הביטחון", דווח בכלי התקשורת הסוריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת