דרמה במצרים: ועדת הבחירות פסלה מועמדותו של עומר סולימאן

ועדת הבחירות הודיעה כי היא פוסלת את מועמדותם של שלושת המועמדים המובילים לנשיאות: שר המודיעין לשעבר גנרל עומר סולימאן, מועמד הסלפים חזם אבו אסמעיל ומנהיג האחים המוסלמים חיירת אל-שעטר. הוועדה הודיעה כי עוד 7 ייפסלו

עומר סולימאן. נפסל (AP)

התפתחות דרמטית הלילה במצרים: ועדת הבחירות הודיעה כי היא פוסלת את מועמדותם של שלושת המועמדים המובילים לנשיאות: שר המודיעין לשעבר גנרל עומר סולימאן, מועמד הסלפים חזם אבו אסמעיל ומנהיג האחים המוסלמים חיירת אל-שעטר.

לפי הדיווחים הלילה מקהיר, ייפסלו מסיבות שונות עוד שבעה מבין 23 המועמדים שנרשמו לבחירות,  שיערכו בסוף החודש הבא.

עומר סולימאן "בשירות ישראל"

אחרי אישורו של "חוק עומר סולימאן" במצרים, האוסר על מי שמילא תפקיד בכיר במשטר מובארק להתמודד על נשיאות המדינה ונועד להדיח מהמרוץ את מי שכיהן במשך שנים ארוכות כשר המודיעין שם, ניסו מתנגדיו של סולימאן לשרבב את שמה של ישראל למערכה הפנים-מצרית על נשיאות המדינה.

בכרזה שהופצה בעמוד פייסבוק של תומכי תנועת "האחים המוסלמים" נראה סולימאן מחייך על רקע דגלי ישראל ומטוסי קרב של חיל האוויר. מעליו מתנוששת מנורת שבעת הקנים - סמלה של מדינת ישראל, וכן כיתוב בעברית - שנועד להשימו ללעג: "עומר סולימאן, מצרים בחירות 2012". היוזמה זכתה למאות "לייקים" ורבים מבין תומכי "האחים המוסלמים" בחרו לשתף את הכרזה בדפי הפייסבוק שלהם.

חצי הביקורת שיורים ב"אחים המוסלמים" לעבר סולימאן באים, בין היתר, על רקע העובדה שבימי שלטונו של מובארק שימש איש הקשר שלו לישראל. הוא ביקר בארץ פעמים רבות ונפגש עם ראשי המדינה ומערכת הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת