סוריה: חודשו ההפגזות על חומס

גם הפעם, אנשיו של אסד אינם מכבדים את הפסקת האש: על פי דיווחים מחומס, חודשו הלילה ההפגזות על אחד ממעוזי המורדים - לראשונה מאז נכנסה הפסקת האש לתוקף. בהפגזה נפצעו מספר בני אדם, ולא ידוע על הרוגים

שוב הפגזות על חומס (AP)

הפסקת אש? ארגוני זכויות אדם ותושבי חומס מדווחים כי הבוקר חידש צבא סוריה את ההפגזות על שכונות במרכז העיר. זו הפעם הראשונה מאז כניסת הפסקת האש לתוקף שאנשיו של אסד הפגיזו את חומס.

"הטילים נחתו בעיר העתיקה במהלך הלילה, ומהבוקר נורו לעברינו כבר שמונה טילים", סיפר אחד התושבים לסוכנות הידיעות רויטרס. על פי הדיווחים, מספר בני אדם נפצעו, ולא ידוע על הרוגים במהלך המתקפה.

אמש דיווחו פעילי זכויות אדם בסוריה טוענים כי חיילים מצבאו של בשאר אסד התעמתו עם כוחות האופוזיציה ליד הגבול עם טורקיה. מדובר ככל הנראה בהפרה הרשמית הראשונה של הפסקת האש שנכנסה לתוקפה אתמול בבוקר.

משקיפים מהארגון לזכויות אדם שנמצאים ליד הגבול בין סוריה לטורקיה, מסרו כי הצבא הסורי העביר טנקים למקום לפני פרוץ העימותים. על פי הדיווחים, העימותים בין הכוחות החלו בעיר אידליב, הסמוכה לגבול הטורקי, לאחר שחיילים ניסו לפנות מהשטח את כוחות המורדים. עד כה אין דיווחים על נפגעים בחילופי הירי.

גם מזכ"ל האו"ם באן קי מון התייחס להפסקת האש ואמר כי על אף שהמצב במדינה רגוע יותר, "העולם בוחן את המשטר בעין חשדנית, מאחר שלא קיים הבטחות רבות בעבר". עוד אמר באן כי "הפסקת האש שברירית מאוד. כל ירייה עלולה לגרום לקריסתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת