כרזה במצרים: עומר סולימאן "בשירות ישראל"

אחרי שב"אחים המוסלמים" כבר הציבו מועמד לנשיאות מצרים ובעקבות אישור חוק שאמור למנוע ממי שכיהן כשר המודיעין בימי שלטון מובארק להתמודד במרוץ, החליטו בתנועת האם של חמאס להרחיב את מעגל המתנגדים למועמדותו - כשהדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ככל הנראה - הבלטת הקשר לכאורה בינו לבין"האויב הציוני". כך זה נראה

הכרזה של "האחים המוסלמים" (חדשות 2)

כיממה לאחר אישורו של "חוק עומר סולימאן" במצרים, האוסר על מי שמילא תפקיד בכיר במשטר מובארק להתמודד על נשיאות המדינה ונועד להדיח מהמרוץ את מי שכיהן במשך שנים ארוכות כשר המודיעין שם, ממשיכים מתנגדיו של האחרון לנסות ולהגביר את התמיכה במהלך. אחת הדרכים להשגת מטרתם היא שרבוב שמה של ישראל למערכה הפנים-מצרית על נשיאות המדינה.

בכרזה שהופצה בעמוד פייסבוק של תומכי תנועת "האחים המוסלמים" נראה סולימאן מחייך על רקע דגלי ישראל ומטוסי קרב של חיל האוויר. מעליו מתנוששת מנורת שבעת הקנים - סמלה של מדינת ישראל, וכן כיתוב בעברית - שנועד להשימו ללעג: "עומר סולימאן, מצרים בחירות 2012". היוזמה זכתה למאות "לייקים" ורבים מבין תומכי "האחים המוסלמים" בחרו לשתף את הכרזה בדפי הפייסבוק שלהם.

חצי הביקורת שיורים ב"אחים המוסלמים" לעבר סולימאן באים, בין היתר, על רקע העובדה שבימי שלטונו של מובארק שימש איש הקשר שלו לישראל. הוא ביקר בארץ פעמים רבות ונפגש עם ראשי המדינה ומערכת הביטחון.

גם אחמד שפיק בסכנה

בעקבות החרפת המתקפה נגדו, התכנסו מאות מתומכיו של סולימאן, בן 74, באחת הכיכרות בקהיר ונשאו עמם כרזות שבהן נכתב: "סולימאן, הצל את מצרים!", לצד סיסמאות שצעקו נגד "האחים המוסלמים" - שכבר זכו בבחירות בפרלמנט והציבו מועמד מטעמם לנשיאות.  

החוק החדש שאושר מהווה איום גם על מועמדותו של בכיר המשטר לשעבר, אחמד שפיק. עם זאת, נוסחו קובע כי לא תהיה לו תחולה באשר למועמדותם של שרים לשעבר, ולכן לא ישפיע על עמר מוסא, שכיהן שר החוץ בממשל מובארק ועמד בראש הליגה הערבית עד יוני אשתקד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת