לראשונה מאז הפסקת האש בסוריה: עימותים בין הצבא למורדים

לראשונה מאז כניסתה של הפסקת האש בין כוחות הביטחון לאופוזיציה בסוריה, מתקבלים דיווחים על עימותים ליד הגבול הטורקי. נציגי ארגון זכויות אדם דיווחו על כניסת טנקים לאזור ועל חילופי אש. אמש דיווח שליח האו"ם קופי אנאן כי אסד טרם הוציא את כוחותיו מהערים

דיווחים על עימותים בין הצבא למורדים. ארכ (AP)

סוף להפסקת האש? פעילי זכויות אדם בסוריה טוענים כי חיילים מצבאו של בשאר אסד התעמתו עם כוחות האופוזיציה ליד הגבול עם טורקיה. מדובר ככל הנראה בהפרה הרשמית הראשונה של הפסקת האש שנכנסה לתוקפה אתמול בבוקר.

משקיפים מהארגון לזכויות אדם שנמצאים ליד הגבול בין סוריה לטורקיה, מסרו כי הצבא הסורי העביר טנקים למקום לפני פרוץ העימותים. על פי הדיווחים, העימותים בין הכוחות החלו בעיר אידליב, הסמוכה לגבול הטורקי, לאחר שחיילים ניסו לפנות מהשטח את כוחות המורדים. עד כה אין דיווחים על נפגעים בחילופי הירי.

אמש דיווח שליח האו"ם והליגה הערבית קופי אנאן לחברות מועצת הביטחון, כי הפסקת האש בסוריה מיושמת רק בחלקה. לדבריו, עם תום יומה הראשון של הפסקת האש ניתן להבחין בירידה משמעותית בתקריות האלימות במדינה. עם זאת, הדגיש, משטר אסד טרם הסיג את כוחותיו מהערים.

"אני מעודד מהדיווחים על כך שהמצב בסוריה רגוע יחסית ושהפסקת האלימות מחזיקה מעמד", אמר אנאן. "מה שקרה היום לא מהווה היענות מלאה מצד הממשל בדמשק. על כוחות הצבא הסורי לשוב לבסיסיהם מיד".

גם מזכ"ל האו"ם באן קי מון התייחס להפסקת האש ואמר כי על אף שהמצב במדינה רגוע יותר, "העולם בוחן את המשטר בעין חשדנית, מאחר שלא קיים הבטחות רבות בעבר". עוד אמר באן כי "הפסקת האש שברירית מאוד. כל ירייה עלולה לגרום לקריסתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת