עיתונאי נהרג בירי בגבול לבנון-סוריה

צלם של ערוץ טלוויזיה לבנוני נפל קורבן לאלימות שפרצה הבוקר בגבול בין שתי המדינות. עמיתו לעבודה שהיה עמו נפצע. הוא מצטרף לשני ההרוגים ול-21 הפצועים בתקרית בגבול הטורקי

ההתלקחות בגבולות סוריה ממשיכה לגבות קורבנות: עלי שעבאן, צלם של ערוץ הטלוויזיה הלבנוני "אל ג'דיד", נורה ומת מפצעיו בחילופי האש שפרצו בגבול שבין ארצו לבין סוריה. דיווחים מהזירה מלמדים על כך שיחד עם שעבאן נפצע עמית לעבודה - שנשלחו לסקר את האירועים במחוז ואדי חאלד.

התקרית מצטרפת לאירוע שהתרחש בשעות הבוקר, כשמשטח ארצו של בשאר אסד נפתחה אש לעבר מחנה של פליטים סורים בגבול עם טורקיה. היא גרמה למותם של שניים מהחוסים שם ולפציעתם של 21 אחרים, בהם שני אזרחים טורקיים.

בכלי התקשורת הטורקים מדווחים כי הפצועים הם עלי קפלאן, קצין משטרה טורקי ו-סווגי טופאל, מורה ומתרגמת טורקית שעבדה במחנה הפליטים. מדובר במקרה ראשון מאז החלו המהומות בסוריה שבו נפגעים אזרחים טורקים מאש הצבא הסורי באזור הגבול.

באנקרה גינו בצהריים את התקרית בחריפות. גורמים במשרד החוץ הטורקי הגישו מחאה רשמית למשטר בדמשק וקראו להפסקת אש מיידית בגבול. כוחות צבא גדולים של צבא טורקיה זרמו לאזור, ומתגברים אותו.

אמש דיווחו כלי תקשורת של האופוזיציה בסוריה כי כוחות צבא סוריים פועלים באזור הגבול עם סוריה. בין היתר דווח על תנועת טנקים ומסוקי קרב באזור הגבול. בחודש החולף נערכו קרבות קשים בין צבא המשטר לבין כוחות "צבא סוריה החופשית" במחוז אידליב הסמוך לגבול עם טורקיה.

יותר מ-20,000 פליטים סורים נמלטו בשנה החולפת מסוריה לטורקיה, דרך הגבול המשותף של המדינות. על פי נתונים של ארגונים הומניטריים, מדי יום חוצים את הגבול כאלף פליטים סורים. מאז החלה נהירת הפליטים הסוריים לטורקיה, הצטברו מאות עדויות על ירי מכוון מצד הכוחות הסוריים על פליטים נמלטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת