התעללות נוסח סוריה: מוט ברזל ובעיטות בעציר כפות

בקהילה הבינלאומית דורשים הפסקת אש, אך מעשי הזוועה של המשטר הסורי בבני עמו נמשכים. סרטון חדש שמופץ בשעות האחרונות מתעד התעללות קשה באחד המורדים שנתפס על ידי אנשי ה"שביחה", בריוני המשטר של אסד: הם מכים בו במוט ברזל, בועטים בו ודורכים עליו כשהוא כפות, והכל - ללא בושה ובפנים חשופות

בזמן שבקהילה הבינלאומית ממשיכה לעסוק ב"זיג-זג" של בשאר אסד ובאיומו שלא להיות מחויב להסכם הפסקת האש, נמשכים מעשי הזוועה ברחובות המדינה. סרטון חדש המופץ בשעות האחרונות ברשת מתעד התעללות קשה בפעיל "צבא סוריה החופשית", ארגון האופוזיציה המנהל את הקרבות נגד המשטר,  בידי אנשי צבא ו"שביחה", גוף ביטחון הפנים הידוע לשמצה שבשליטת אסד.

על פי הפרטים שפורסמו בסוריה, מדובר בתיעוד שצולם בפרברי דמשק - שם חודשו לאחרונה הקרבות המזוינים. בתיעוד נראה העצור כשידיו כפותות מאחורי גבו, שוכב על הרצפה ומוכה נמרצות על ידי השניים. הם דורכים עליו, בועטים בו ומכים בו באמצעות מוט ברזל. "הם מתעללים בו בצורה ברברית", כתבו הגולשים שהעלו את הסרטון, שכבר הופץ בעשרות גרסאות ברשת וזכה לעשרות אלפי צפיות. 

אנאן זועם על אסד

בקהילה הבינלאומית זועמים על ה"ספין" שביצע אסד בסוגיית הפסקת האש. השליח המיוחד לסוריה קופי אנאן הביע אמש תמיהה על התנאים שהציב ארמון הנשיאות בדמשק ליישום ההסכם - ובראשם התחייבות בכתב מצד המורדים כי הם אכן ינצרו את נשקם עם כניסתו לתוקף של ההסכם. כעת חוששים כי התנאי הזה יטרפד את מימוש ההסכם.

אנאן. זועם (חדשות 2)

היום יבקר אנאן באחד משני מחנות הפליטים שהקימה טורקיה בשטחה, בסמוך לגבול עם סוריה. גורמים באנקרה אישרו את הפרטים, וסיפרו כי מטורקיה ימשיך אנאן לביקור באירן - בניסיון לשכנע את ראשי המשטר לרכך את תמיכתם באסד ולסייע בייצוב הפסקת האש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת