מובארק מבית החולים: "נשיא איסלאמי? אני חושש לגורלי ולגורל ילדיי"

נשיא מצרים המודח והחולה מודאג מהשלכות אפשרות היבחרו לנשיאות של מועמד איסלאמי קיצוני. ממיטתו בבית החולים, סיפר מובארק למקורביו כי אינו יודע מה יעלה בגורלו ובגורל ילדיו אם ייבחר נשיא קיצוני, והבהיר: "אני מעדיף להתאבד מאשר לשמוע את גזר הדין". ב-2 ביוני ייגזר דינו של הנשיא המודח

ב-2 ביוני, בעוד פחות מחודשיים, ייגזר דינו של האיש ששלט במצרים ללא עוררין במשך 30 שנה. הנשיא המודח חוסני מובארק עדיין מאושפז בבית החולים, זקן וחולה, ומשם הוא מתריע בפני מקורביו על אפשרות בחירתו של מועמד איסלאמי לנשיאות, וחושש להשלכות הבחירה לא רק על עתידה של מצרים - כי אם גם על גורלו.

"מובארק חרד מאוד ומפחד מהצלחתו של מועמד איסלאמי בבחירות לנשיאות, משום שהוא יודע שגורלו יהיה לוט בערפל ולא יבשר כל טוב לילדיו", צוטט גורם רפואי בכלי התקשורת המצריים. לדבריו, הבהיר מובארק לבני משפחתו המבקרים אותו במיטת חוליו, כי הוא חושש מאוד מגזר דין מוות שייגזר עליו בגין האחריות למותם של מאות בני אדם במהלך אירועי המהפכה במצרים.

"מעדיף להתאבד מאשר גזר דין מוות"

"מה שמעסיק אותו יותר מכל הוא הפחד מגזר דין מוות. הוא מעדיף להתאבד מאשר לשמוע גזר דין שכזה", אמר הגורם הרפואי לכלי התקשורת.

בבית החולים בו מאושפז מובארק מתמודדים כמעט מדי יום עם שמועות המופצות בכלי התקשורת המצריים לפיהן מובארק הלך לעולמו. פרסום הכחשות רשמיות לשמועות והדיווחים הפכו עניין שבשגרה, אך עם זאת שבים רופאיו ומדגישים גם היום כי מצבו הבריאותי אינו טוב. "הוא נוטה לאבד את הכרתו פעמים רבות", סיפרו גורמים רפואיים. "זהו מצב יוצא דופן. התרופות אותן הוא מקבל והטיפול הכימי נגד מחלת הסרטן ממנה הוא סובל משפיעות עליו באופן שלילי".

בראשית חודש יוני צפוי לשמוע מובארק את פסק הדין במשפטו. בראשית השנה דרש התובע הכללי במשפט לגזור עונש מוות על מובארק באם יימצא אשם. בתביעה נגד הנשיא המודח נטען כי גם אם לא היה שותף פעיל בגרימת מותם של מאות המפגינים באירועי המהפכה, הרי שהוא ידע על הדיכוי האלים של המחאה ולא הנחה את שר הפנים שלו, חביב אל-עאדלי, להפסיק את הרג המפגינים.

סולימאן: קיבלתי איומים על חיי

בינתיים, ממשיכה להסעיר את המערכת הפוליטית במצרים מועמדותו המפתיעה לנשיאות של עומר סולימאן, מי שהיה שר המודיעין המצרי וסגנו של מובארק בימי המהפכה. הלילה תקף מועמד "האחים המוסלמים" לנשיאות, חיירת א-שאטר, את סולימאן ואמר כי בחירתו עלולה להוביל למרד בכל רחבי המדינה, ומהווה עלבון למהפכה מהשנה שעברה.

"אני רואה את כניסתו של סולימאן למרוץ כעלבון למהפכה ולעם המצרי", תקף א-שאטר."עומר סולימאן עשה טעות גדולה. הדרך היחידה בה יוכל לזכות בנשיאות היא באמצעות זיופים והונאה. במקרה כזה המהפכה תתחיל שוב".

בראיון שהעניק לעיתון "אל-אחבאר" חשף סולימאן כי קיבל איומים על חייו מצד גורמים ב"אחים המוסלמים". בנוסף הדגיש סולימאן כי הוא אינו מייצג את הממסד הצבאי במצרים, ולא נחשב למועמד מטעם הממסד לנשיאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת