האחים המוסלמים נגד עומר סלימאן: "עלבון למהפכה"

מועמדותו של הגנרל עומר סולימאן לנשיאות מצרים מעוררת את חמת המפלגה האיסלאמית הגדולה. "אני רואה את כניסתו של סולימאן למירוץ כעלבון למהפכה ולעם המצרי", אמר חיירת א-שאטר, מועמד "האחים המוסלמים" לנשיאות בעצמו. "הדרך היחידה בה הוא יוכל לזכות בנשיאות היא באמצעות זיופים והונאה. במקרה כזה המהפכה תתחיל שוב"

תעמולה למען סולימאן, בסוף השבוע (רויטרס)

מועמדותו המפתיעה, שנוספה ממש ברגע האחרון, של הגנרל עומר סולימאן לנשיאות מצרים מטלטלת את המערכת הפוליטית במדינה. מועמד "האחים המוסלמים" לנשיאות אומר כי מועמדותו של סולימאן יכולה להוביל למרד בכל רחבי המדינה, ומהווה עלבון למהפכה מהשנה שעברה.

"אני רואה את כניסתו של סולימאן למרוץ כעלבון למהפכה ולעם המצרי", תקף חיירת א-שאטר, מועמד האחים לנשיאות, את מועמדותו של מי שהיה יד ימינו של מובארק. "עומר סולימאן עשה טעות גדולה. הדרך היחידה בה יוכל לזכות בנשיאות היא באמצעות זיופים והונאה. במקרה כזה המהפכה תתחיל שוב".

המועצה הצבאית השלטת במצרים אמורה להעביר את השלטון למי שייבחר בבחירות ההיסטוריות לנשיאות, שצפויות להתקיים במדינה בחודש מאי. יותר מ-20 מועמדים הגישו את מועמדותם לתפקיד - כולם שייכים או ל"אחים המוסלמים", או שהם פוליטיקאים מעידן מובארק.

מאז המהפכה: אלימות ומשבר כלכלי

"האחים" זכו לרוב מוחץ בבחירות שנערכו לפרלמנט המצרי, הבחירות החופשיות הראשונות במדינה מזה 50 שנה והבחירות הראשונות שנערכו לאחר המהפכה בשנה שעברה. תוצאות הבחירות לפרלמנט הופכות את א-שאטר למועמד המוביל לנשיאות מצרים, לפחות עד הכרזת המועמדות של סולימאן שעשוי לסחוף אחריו את כל מי שאינו תומך במפלגות האיסלאמיות.

המפלגה הגדולה ביותר של האחים המוסלמים, הזוכים לפופולאריות רבה בציבור המצרי בזכות רצונם לכונן מדינה איסלאמית ובזכות עשורים של פעילות למען הקהילות העניות במצרים, דוכאו על ידי שלטון מובארק אך עברו למרכז הבמה הפוליטית לאחר הדחתו.

האחים המוסלמים מתחייבים לא לרכז בידיהם כוח כמו בתקופתו של מובארק, אם יזכו בנשיאות בנוסף לשליטתם בפרלמנט, אולם כעת נראה כי הם קוצרים את פירות המהפכה, למרות שזו החלה דווקא בידי צעירים מהשמאל הליברלי של מצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת